Agregat prądotwórczy przyda się w każdym domu

W każdym domu nie raz zdarzyła się sytuacja, w którym po prostu zabrakło prądu. Dzisiaj już rzadko zdarzają się takie niezapowiedziane braki prądu, ale zdarzają się takie, które elektrownia odpowiednio wcześnie zapowiada. No i cały czas zdarza się, że prądu zabraknie w trakcie burzy bądź bardzo mocnych opadów śniegu. Czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć? Jest na to sposób, bo wystarczy kupić agregat produkujący prąd.

Jaki agregat wybrać na potrzeby domu jednorodzinnego?

agregaty prądotwórcze dieselaKupno agregatu to zawsze dobra decyzja, bo z pewnością w każdym domu takie urządzenie może się okazać przydatne. Można je wykorzystać właśnie wtedy, kiedy prądu nie ma z bliżej nieznanych przyczyn. Agregat można również postawić w dowolnym miejscu i korzystać z energii elektrycznej. Można go wziąć na działkę, na której nie ma jeszcze prądu i kosić trawę kosiarką elektryczną. Wiele różnych możliwości zastosowania agregatu powoduje, że warto bliżej się zastanowić przy wyborze tego urządzenia. Najprostsze agregaty prądotwórcze diesela kosztują kilkaset złotych. Są to urządzenia jednofazowe, które do produkcji prądu wykorzystują olej napędowy. Na potrzeby domowych urządzeń, które zasilane są prądem przemiennym w zupełności wystarczy takie urządzenie. Trzeba tylko odpowiednio dobrać moc urządzenia do ilości urządzeń, które chcemy do niego podłączyć. Ale nawet najmocniejsze agregaty, które są w stanie zasilić większość domowych i ogrodowych urządzeń i tak nie kosztują więcej niż dwa tysiące złotych. Na potrzeby domu jednorodzinnego w zupełności wystarczy agregat jednofazowy. Chyba, że chcielibyśmy podpiąć do takiego agregatu urządzenie, które do działania potrzebuje prądu z siły. Wówczas trzeba zainwestować w mocniejszy agregat trójfazowy, za który trzeba zapłacić od trzech tysięcy złotych wzwyż. Mając w domu agregat nie trzeba się obawiać niespodziewanego braku prądu.

Chcąc zapewnić sobie stały dostęp do energii elektrycznej niezależnie od sprawności emisyjnej elektrowni warto zaopatrzyć się w dobrej jakości agregat zasilany na diesela. Kilka litrów paliwa wystarczy spokojnie na kilkugodzinną produkcję prądu. Agregat zawsze trzyma się na zewnątrz, a energię elektryczną można doprowadzić do domu z pomocą odpowiedniej długości przedłużacza. Kupno tego urządzenia to koszt zaledwie kilkuset złotych.