Aktualne ceny usług w biurach architektonicznych

Od czego zaczyna się każda budowa? Oczywiście od projektu narysowanego przez architekta. Dopiero z takim dokumentem można udać się do urzędu w celu zawnioskowania o pozwolenie na budowę. W całym kraju działają setki różnych pracowni architektonicznych. Obecnie większość uzależnia cenę swoich usług od metrażu projektowanego domu. Poniżej przedstawiamy aktualne ceny usług architektów, ale w odniesieniu do projektów domów jednorodzinnych dla indywidualnych inwestorów.

Polecani architekci obniżyli ceny dla klientów indywidualnych

polecane biura architektoniczne w kielcachW ciągu ostatniego roku ceny usług projektowych znacząco spadły. Jak zawsze wpływ na taką obniżkę cen ma oczywiście duża konkurencja. Nawet najlepsi w swojej branży musieli obniżyć ceny dla inwestorów indywidualnych. W przypadku deweloperów i firm stawiających domy na sprzedaż sytuacja jest zgoła inna, bo współpraca z biurami architektonicznymi oparta jest na twardych negocjacjach cenowych. No więc ile trzeba obecnie zapłacić za projekt domu? Polecane biura architektoniczne w Kielcach za zaprojektowanie domu o powierzchni użytkowej wynoszącej około stu metrów kwadratowych liczą sobie około pięciu tysięcy złotych. W przeliczeniu na jeden metr wychodzi pięćdziesiąt złotych. Kielce są dużym miastem, więc ceny są wyższe niż w mniejszych miasteczkach. Z kolei w stolicy kraju ceny usług projektowych sięgają nawet do dwustu złotych za metr. Projekt stumetrowego domu w cenie pięciu tysięcy to jest naprawdę okazja, z której warto skorzystać. Jeszcze w zeszłym roku te ceny były wyższe średnio o dwadzieścia procent. Warto zwrócić uwagę, że podana powyżej cena dotyczy najlepszych biur projektowych w Kielcach. Takie biura mają swoją renomę, bo działają na rynku od dekad. I pomimo takiej renomy oferują one projekty w bardzo przystępnych dla klientów indywidualnych cenach.

Na wyborze architekta, który zaprojektuje dom jednorodzinny nie powinniśmy oszczędzać. Przed wyborem możemy przejrzeć zasoby internetu i zapoznać się z opiniami o poszczególnych biurach architektonicznych. Szybko zauważymy, że w wymienionych Kielcach jest tylko kilka biur, które przez swoich klientów są naprawdę mocno polecane. A dzisiaj konkurencja jest tak ogromna, że nawet najbardziej uznane biura muszą walczyć o pozyskanie nowych klientów.