Anioły na świąteczny prezent

Od dawna interesuję się rękodziełem. W domowych zaciszu co chwilę tworzę nowe bibeloty i ozdoby. Uwielbiam chodzenie po pasmanteriach i poszukiwania ciekawych gadżetów w internecie. Co jakiś czas uzupełniam swoje zapasy, puszczam wodze fantazji i zaczynam tworzyć. Szczególnie poświęcam się wytwarzaniu przedmiotów, które później ozdabiają mój dom. O każdej porze doku mam inne pomysły. Zdarza się również, że moją twórczość sprzedaję w internecie. Jednak najbardziej lubię tworzyć po prostu dla przyjemności.

Formy do gipsowych ozdób

forma anioła do gipsuCzasem, gdy zaczynam prawdziwe twórcze szaleństwo, gdy mam wyjątkowo wiele pomysłów, a także sporo czasu, są oczywiście święta. Co roku staram się odkryć jakąś nową technikę. Próbowałam już decoupage, wykonywania ozdób z palet i styropianu. W tym roku postawiłam na zabawę z gipsem. Poszłam jednak o krok dalej i oprócz robienia ozdób na święta, postanowiłam wykonać dla moich bliskich prezenty. Liczę, że sprawię im w ten sposób niekłamaną przyjemność. Za punkt wyjścia posłużyła mi forma anioła do gipsu. Kupiłam ją w ubiegłym roku, jednak nie miałam czasu jej wypróbować. Przeglądając jednak blogi o tematyce diy przekonałam się, że wykonanie różnorakich figurek gipsowych, nie jest niczym trudnym. Postanowiłam, że dla każdego członka rodziny zrobię takiego anioła, ozdobię metodą decoupage i przykleję tabliczkę z imieniem. Podczas ozdabiania aniołów, będę kierowała się gustami osób obdarowywanych, by każdy prezent był niepowtarzalny. Myślę, że uda mi się sprawić im przyjemność. Moja forma anioła do gipsu jest dość duża, figurki będą więc pokaźne i łatwe do dekorowania. Wykonałam już jeden odlew na próbę i nawet taki surowy anioł prezentuje się świetnie. Posłuży mi jako ozdoba w sypialni. Zastanawiam się również nad kupnem kolejnych form o innych kształtach i wykonywaniu gipsowych figurek nie tylko na okoliczność świąt, ale także na co dzień.

Figury z gipsu są łatwe do wykonania. Wystarczy dysponować odpowiednią formą. Swoją wykorzystałam w bardzo kreatywny sposób, przygotowując prezenty dla najbliższych. Jednak posłużą doskonale przede wszystkim jako narzędzie do przygotowywania ozdób domowych, nie tylko na święta. To, co przygotowujemy samodzielnie, zawsze daje najwięcej satysfakcji. Jeżeli tylko czujemy pociąg do rękodzieła, koniecznie spróbujmy.