Atestowany konopny olejek

Konopie to rośliny niezwykłe, bowiem odznaczają się wieloma właściwościami prozdrowotnymi, przez co produkty, jakie się z nich pozyskuje, cieszą się bardzo dużą popularnością, również wśród osób, będących sceptycznymi w stosunku do naturalnych form medycyny.

Rodzaje olejków konopnych

konopny olejek cbg 10Wśród produktów konopnych, zawierających terapeutycznie działający kannabidol (CBD), na szczególne wyróżnienie zasługują olejki. Wszak są produktami, których działanie nie jest mitem ani marketingową sztuczką, ale potwierdzonym naukowo faktem. Badania bowiem dowiodły, że ta substancja czynna wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwnowotworowe, przeciwdrgawkowe, jak też przeciwgrzybicze oraz przeciwwymiotne. Nie można też zapominać, że ta substancja aktywna jest też bardzo silnym antyoksydantem, w związku z czym skutecznie usuwa toksyny z organizmu, wiąże metale ciężkie i eliminuje wolne rodniki, które sa odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. Gdy chodzi natomiast o oleje full spectrum i premium, to zawierają one, poza kannabidiolem, inne fitokannabinoidy. Doskonałym tego przykładem jest konopny olejek 10% CBG, zawierający w swoim składzie, równie wartościowy, co CBD, kannabigerol. Ta substancja czynna działa bowiem bardzo podobnie i ma prawie identyczne właściwości, niemniej jednak, nie jest ona jeszcze tak dobrze poznana, jak wymieniony już wcześniej, kannabidiol. Najtańszy naturalny konopny olejek CBG 10% możemy kupić już za, około, siedemdziesiąt złotych, natomiast najdroższy to wydatek, mnie więcej, da razy większy. Gdy chodzi natomiast o to, gdzie kupować produkty konopne z CBG i CBD, to najlepiej robić to w internecie. Wszak w tej przestrzeni, działają najlepsze sklepy konopne, których oferta jest o wiele bardziej atrakcyjna od strony ekonomicznej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w sklepach online mamy też znacznie większy dostęp do asortymentu, pochodzącego od mniej znanych, ale też dobrych, producentów.

Pod wieloma względami, olejki CBG są tak samo dobre, jak standardowe, zawierające tylko kannabidiol. Niemniej jednak, jeżeli te dwa fitokannabinoidy występują razem, to siła ich działania się kumuluje, czyniąc je bardziej efektywnymi terapeutycznie, co przekłada się też na długość działania.