Atrakcyjne wakacje na Mazurach

Mazury to region leżący w północno-wschodniej Polsce. Znany jest on głównie z obecności wielu jezior, stanowiących jedną z największych atrakcji, przyciągających corocznie rzeszę turystów. Bowiem chętnie spędzają oni swój wolny czas na mazurskich plażach czy też kąpieliskach. Warto wspomnieć, że Mazury często nazywane są krainą polskich jezior. 

Urlop spędzony w Mikołajkach

atrakcyjne wakacje w mikołajkachMikołajki są miasteczkiem turystycznym na Mazurach, położonym blisko Mrągowa i Giżycka. Miasto to charakteryzuje się rozbudowaną infrastrukturą dla żeglarzy, szczególnie jeżeli chodzi o północną część Jeziora Mikołajskiego. W centrum miasta znajduje się Wioska Żeglarska, w której to pływający po jeziorach mogą uzupełnić zapasy wody, wziąć prysznic bądź wyrzucić znajdujące się na pokładzie śmieci. Atrakcyjne wakacje w Mikołajkach są możliwe, dzięki funkcjonującym tam pensjonatom czy też hotelikom, oferującym swoim wczasowiczom wakacyjny pobyt nad brzegami tutejszych jezior. W sezonie letnim, dużym zainteresowaniem cieszą się dostępne tam skutery wodne oraz motorówki. Na miejscu funkcjonują wypożyczalnie, w których to dostępne są kajaki, rowery wodne, a nawet sprzęt do biwakowania. Ponadto jest tam organizowanych wiele wydarzeń kulturalnych. Warto również wybrać się na popularny festiwal country w pobliskim Mrągowie. Decydując się na urlop w tym miejscu, koniecznie trzeba spróbować regionalnej kuchni, do której to należą: kartacze, placki ziemniaczane z twarogiem – smażone na oleju, zupa gulaszowa z fasolą, a także farszynki, czyli mazurskie kotleciki ziemniaczane z mięsno-jajecznym farszem. Poza tym w pobliżu Mikołajek znajdują się miejsca godne ich poznania. Przykładowo warto zobaczyć m.in. słynny wilczy szaniec oraz okoliczne zamki. Ponadto nasza mapa turystyczna powinna zaprowadzić nas również do sanktuarium Świętej Lipki. Miłośnicy basenowych kąpieli również nie będą zawiedzeni, ponieważ w Mikołajkach znajduje się popularny Aquapark Tropikana. Można wybrać się także na wycieczkę do wcześniej wspomnianego Mrągowa lub Girzycka. 

Wakacje w Mikołajkach to doskonała propozycja dla rodzin, a także osób, które cenią sobie spokój, naturę, sielski klimat a także uwielbiają żeglować. Sezon żeglarski rozpoczyna się tam już w czerwcu. W okolicy znajduje się duża ilość atrakcji, dzięki czemu miejsce to jest tak chętne wybierane przez ludzi z całej Polski, chcących spędzić tam swój urlop.