Bluesky Gum i domowe wykonanie pedicure

Co prawda lato powoli dobiega końca, jednak sytuacje, które wymagają od nas odkrycia stóp zdarzają się przez cały rok. Wizyta na basenie czy siłowni lub chęć założenia odkrytego obuwia na zbliżającą się uroczystość to tylko niektóre z możliwości. Aby cieszyć się komfortowym i zadbanym wyglądem stóp warto regularnie wykonywać pedicure.

Jak wykorzystać Bluesky Gum do domowego pedicure?

bluesky gum gel - cenaO paznokcie u dłoni dbają niemal wszystkie kobiety, systematycznie odwiedzając kosmetyczkę lub wykonując zabiegi pielęgnacyjne w domu. Nic dziwnego, w końcu mówi się o tym, że dłonie są wizytówką kobiety. A czy ta sama sytuacja nie dotyczy stóp? Niewątpliwie okresem,w którym najczęściej eksponujemy stopy jest lato, rzadziej późna wiosna. Jednak sytuacje, kiedy chciałybyśmy odkryć swoje stopy zdarzają się przez cały rok. Przykładem jest chociażby wizyta na basenie czy uroczystość, na której zaplanowałyśmy wystąpić w odkrytym obuwiu. Aby czuć się swobodnie i komfortowo, warto systematycznie dbać o pielęgnację stóp, wykonując pedicure. Rosnącą popularnością cieszy się znacznie bardziej trwałe zdobienie żelowe na płytkach, którym możemy cieszyć się nawet przez kilka tygodni, jednak w profesjonalnych salonach jest ono dość kosztowne. Jeśli mamy odrobinę wprawy i cierpliwości możemy spróbować wykonać to samodzielnie, wyposażając się w specjalną lampę i preparat, na przykład polecany Bluesky Gum Gel – cena takiego zdobienia będzie wówczas znaczne niższa , a jednorazowy zakup potrzebnych produktów wystarczy nam na wykonanie co najmniej kilku stylizacji. Instrukcję i kolejne kroki, które należy wykonać znajdziemy w ulotce preparatu, jednak ogólne wytyczne są takie, by najpierw dobrze przygotować płytkę na dalsze postępowanie. W tym celu skracamy i starannie opiłowujemy wszystkie paznokcie, nadając im pożądany kształt. Następnie nakładamy warstwę żelu, formujemy ją rozprowadzając po całej powierzchni, a następnie umieszczamy w lampie do utwardzenia.

O stopy należy dbać w takim samym stopniu, w jakim pielęgnujemy swoje dłonie. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy konieczność odsłonięcia tej części ciała będzie dla nas krępująca i niekomfortowa. Niezwykle trwałym rozwiązaniem jest pedicure żelowy, który przy odrobinie chęci i cierpliwości jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.