Ceramika w podziękowaniu dla rodziców

 

Za kilka tygodni bierzemy ślub. Do tego urządzamy wesele dla około siedemdziesięciu osób i powiem szczerze, że trochę zaczynam się stresować. Wszystko przez to, że jeszcze nie mamy wybranych prezentów dla naszych rodziców, które chcemy dać jako podziękowanie. Rodzice bardzo dużo nam pomagają przy organizacji tego wydarzenia, dlatego chcemy im bardzo za to podziękować.

Ozdoby ceramiczne dla rodziców

ceramika rękodziełoWiem, że na weselach jest taki zwyczaj dziękowania rodzicom za to, że nas wychowali i takie tam inne. My chcemy natomiast bardzo podziękować za ich wsparcie nie tylko finansowe, ale i duchowe podczas tych stresujących dni. Nasi rodzice płacą za wszystko, ale jednocześnie nie wtrącają się w nasze wybory i szanują nasze zdanie. Nie możemy się jednak dogadać z przyszłym mężem co do prezentu. Szukam już wszędzie. Ostatnio na jednym z portali społecznościowych wpadła mi w oko strona ceramika rękodzieło. Postanowiłam tam zajrzeć, ponieważ na miniaturce widać było świetne rzeczy i nie ukrywam, że był to strzał w dziesiątkę. Na prawdę to co ludzie potrafią zrobić z ceramiki to nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie tego ten kto nie widział tych cudów na oczy. Na stronie ceramika rękodzieło, rzemieślnicy wystawiają swoje pracę i podają cenę jaką trzeba za nie zapłacić. Nie ukrywam, że nie są to tanie rzeczy, ale jednak wymagają one ogromu pracy, więc jak na rękodzieło są bardzo w porządku. Pokazałam tą stronę mojemu przyszłemu mężowi i podjęliśmy decyzję, że zamówimy coś właśnie personalizowanego i wykonanego z ceramiki. Mi najbardziej spodobał się komplet deserowy, na który składa się imbryk, sześć filiżanek oraz talerzyki. Całość jest wykonana z ceramiki, a następnie ręcznie malowana przez wytwórcę. Wzór jest wybierany przez nas, my mówimy co ma się znaleźć na takiej ceramice, dzięki czemu prezent jest wyjątkowy. Mam nadzieję, że naszym rodzicom spodoba się taki prezent. Lubią oni organizować różnego rodzaju spotkania przy kawie i herbacie, więc na pewno im się taki zestaw przyda.

Zestawy ceramiczne już do nas przyszły. Jest to tak cudowne, że aż zaparło mi dech przy odpakowywaniu i oglądaniu tych naczyń. Każdy element jest niepowtarzalny. Wiadomo, że są one podobne, ale nie identyczne. Widać, że malowane przez człowieka, a nie maszynę.