Czarci pazur na dolegliwości bólowe u konia

Wraz z mężem hodujemy konie. Mamy ich całkiem sporo. Jeden z najstarszych koni ostatnio zaczął gorzej się czuć. Przestał wchodzić z boksu i ewidentnie ma gorsze samopoczucie. Nic w tym dziwnego, bo to koń który jest z nami już od ponad dwudziestu lat. Otrzymałam go jako mała dziewczynka od dziadka, gdy miałam niespełna dziesięć lat.

Czarci pazur przy bólach reumatycznych u konia

czarci pazur dla koniaW naszej długoletniej hodowli podczas leczenia chorych zwierząt najpierw decydujemy się na leczenie naturalnymi preparatami. Konie mimo swoich dużych gabarytów są zwierzętami bardzo delikatnymi, a podawanie im silnych leków i antybiotyków powoduje zubożenie flory jelitowej. Wiąże się to z bardzo dużym ryzykiem zachorowania na choroby układu pokarmowego, które konie niezwykle ciężko przechodzą. Konie które mają już swoje lata są podatne na wszelkiego rodzaju choroby. Dokuczać im mogą bóle stawów czy reumatyzm i artretyzm. Nasz koń niechętnie wychodził na padok i widać było, że woli stać w miejscu. Po konsultacji z zaprzyjaźnionym weterynarzem zdecydowaliśmy się na podanie seniorowi czarciego pazura. Objawy zwierzęcia mogły sugerować, że cierpi on z powodu zapalenia stawów. Zioło to od lat stosowane jest przez hodowców, czarci pazur dla konia pomaga w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Od bólów mięśni i stawów po schorzenia reumatyczne i różnego rodzaju zwyrodnienia. Czarci pazur stosuje się również po pojawieniu się kontuzji takich jak zapalenie ścięgien i więzadeł. Zioło to należy stosować regularnie przez dłuższy czas. Roślinę tą stosować można latami, gdyż bardzo rzadko występują skutki uboczne. Najczęściej jest to biegunka, która ustępuje po odstawieniu zioła.

Roślina ta ma niezwykle gorzki smak, dlatego zaleca się robienie z niej naparów. Ewentualnie zioło można podawać z innymi roślinami, tak aby złagodzić jej intensywny smak. Napar można wcierać w bolące miejsca, lecz najczęściej zaleca się aby zioło stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Badania dowodzą, że zioło to ma właściwości silnie przeciwbólowe.