Czym jest deratyzacja?

Szczury są gryzoniami niezwykle inteligentnymi, ale największą ich siłą jest układ odpornościowy, bowiem sprawia, że to, co jest śmiertelne dla ludzi, dla tego gatunku jest kompletnie nieszkodliwe. Zasługa w tym faktu, że szczury są gatunkiem znacznie starszym i lepiej przygotowanym, pod tym względem, do przetrwania.

Ceny usług deratyzacyjnych

tania deratyzacja - krakówSzacuje się, że osiem na dziesięć osobników to nosiciele groźnych dla ludzi bakterii, wirusów, patogenów i mikroorganizmów. Zatem bycie pokąsanym lub podrapanym przez szczura, niemal zawsze równa się konieczności przyjmowania serii bardzo bolesnych zastrzyków zapobiegających wściekliźnie. Wiedzieć też trzeba, że gdyby nie systematycznie przeprowadzona deratyzacja, liczba szczurów w miastach, w bardzo krótkim czasie, mogłaby przewyższyć populację ludzi. Jest tak, ponieważ samice szczurów, to żywy przykład na to, że ewolucja obdarowała te gryzonie w wiele zdolności ułatwiających przetrwanie. Ciąża u tych gryzoni trwa bowiem 23-24 dni, a młodych w miocie może być nawet kilkanaście. To doskonale obrazuje, że jeśli w kolonii jest kilka samic, to bardzo szybko odzyska ona swoją liczebność. Umożliwia im to również bardziej wydajną ekspansję, dlatego też nie jest przypadkiem, że te gryzonie znajdziemy na każdym z kontynentów. Jeżeli potrzebna jest nam tania deratyzacja – Kraków to miasto, gdzie na pewno uda nam się znaleźć satysfakcjonującą ofertę. Zlecając usługi deratyzacyjne, nie będzie się trzeba trzymać mocno za portfel, ponieważ ich ceny nie są wygórowane. Mówimy to oczywiście w kwestii klientów indywidualnych, albowiem za opiekę nad klientem biznesowym obowiązują zupełnie inne stawki. Są one oczywiście nieco wyższe, ale jest to spowodowane pełnym zakresem usług i możliwością realizowania ich bez ograniczeń w danym okresie rozliczeniowym. Warto też zwrócić uwagę, że deratyzacja może być przeprowadzona na wiele sposobów.

Szczury to niebezpieczne zwierzęta, gdyż stanowią poważne zagrożenie epidemiologiczne. Trzeba też przypomnieć, że to właśnie ten gatunek był odpowiedzialny za przenoszenie groźnych epidemii z kontynentu na kontynent. Było tak, ponieważ te gryzonie są wszystkożerne i wówczas, z braku pożywienia, żerowały na ludzkich zwłokach, rozszerzając tym samym zasięg zaraz.