Czym najtaniej dotrzeć z Ostródy do Holandii?

Mazury to jeden z naszych turystycznych skarbów. Każdego roku na wakacje przyjeżdżają tam turyści z całej Europy. Przyjeżdżają tam Ci, którzy są spragnieni żeglowania po pięknych mazurskich jeziorach. Mieszkańcy tego regionu mają dzięki temu pracę. Sezon turystyczny na Mazurach trwa od maja do końca września. W pozostałych miesiącach mieszkańcy mazurskich miejscowości wyjeżdżają do pracy za granicą, bo praca na Mazurach jest tylko w sezonie turystycznym.

Holandia to główny cel podróży

busy z ostródy do holandiiNajwiększa grupa wyjeżdża do pracy do Holandii. Mieszkańcy mazurskich miejscowości położonych wokół pięknych jezior co roku w październiku pakują walizki i przenoszą się do Holandii przynajmniej na pół roku. Tak wygląda rzeczywistość większości ludzi zamieszkujących ten turystyczny region. Każdy, kto wyjeżdża za chlebem szuka najtańszego środka transportu. Jeśli chodzi o ten rok to najtańsze są busy z Ostródy do Holandii, które odjeżdżają z tamtejszego dworca autobusowego. Busa można też zamówić spod domu i wtedy nie trzeba się nigdzie wybierać z walizkami, bo bus przyjedzie po nas o umówionej godzinie. Co ważne – taka podróż jest naprawdę wygodna i tania. Za bilet trzeba zapłacić czterysta złotych, ale nie trzeba martwić się o nic. Wsiadamy na dworcu lub pod domem i docieramy do wybranego wcześniej miasta w Holandii. W busie możemy się wyspać, patrzeć na telewizor a w razie konieczności skorzystać z toalety. Kierowcy takich busów jeżdżą bardzo sprawnie i bezpiecznie, więc nie trzeba się obawiać o swoje bezpieczeństwo. No i na pewno nie opłaci się jechać do Holandii własnym samochodem bo to wychodzi kilkukrotnie drożej. Jadąc własnym autem dotrzemy na miejsce bardzo zmęczeni podróżą a jadąc busem docieramy świeży i wypoczęci, więc wybór wydaje się być oczywisty. I takiego wyboru dokonują właśnie mieszkańcy Mazur.

Turyści, którzy co roku odwiedzają krainę tysiąca jezior na pewno nie wiedzą o tym, że mieszkańcy tego regionu każdego roku w październiku wyjeżdżają do pracy za granicę. Zdecydowana większość w październiku wsiada do busów, które zawożą ich z Ostródy do wybranego miasta w Holandii. Bezpieczeństwo i wygoda podróży oraz bardzo tani przejazd decydują o tym, że mieszkańcy Mazur jako środek transportu wybierają właśnie nowoczesne busy.