Czym są plisy?

Wybór produktów, które pomagają nam zacienić wnętrze naszych mieszkań mamy dość spory. Począwszy od tradycyjnych zasłon, poprzez żaluzje, na roletach kończąc. Na jakie rozwiązanie się więc zdecydować, gdy każda z metod zacieniania mieszkania wydaje się w pełni spełniać swoją funkcję? Idealną opcją mogą być jednokolorowe plisy. To rodzaj rolety, która ma wiele zalet, którymi nie mogą pochwalić się podobne, popularne rozwiązania. Jakie to zalety? Odpowiedź na te oraz inne ciekawe pytania w tekście poniżej.

Kilka najważniejszych zalet plis

jednokolorowe plisy - warszawaCzym są tak właściwie plisy i jakie są ich zalety? Plisy to, roleta, którą montuje się po wewnętrznej stronie okna. Ich zadaniem jest zacienienie i zaciemnienie mieszkania. Dzięki temu chronią one nas przed nagrzewaniem się mieszkania, co jest ważne przede wszystkim w trakcie upalnego lata. Po drugie, plisy zaciemniają mieszkanie i pozwalają w ten sposób na drzemkę w ciągu dnia oraz umożliwiają pracę przed komputerem w taki sposób, że jesteśmy w stanie coś na ekranie zobaczyć. Ostatnim zadaniem plis jest zapewnienie nam prywatności. Plisy to roleta, którą można zwinąć w harmonijkę. Jednak wyjątkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można za ich pomocą zasłonić dowolną część okna, na co nie pozwalają podobne rozwiązania. Za pomocą zwykłej rolety zasłonimy górną część albo całość. Jednak plisy pozwalają na zasłonięcie tylko dołu lub tylko środka. Jeśli chodzi o jednokolorowe plisy – Warszawa to miasto słynące z produkcji oraz sprzedaży takich rolet. Z pewnością więc znajdziemy tam coś dla siebie. Kupując plisy, raczej nie powinniśmy mieć problemu z ich montażem, chociaż w razie potrzeby, zawsze możemy zamówić profesjonalny montaż.

Jak widzimy, jednokolorowe plisy to rolety, które naprawdę wyróżniają się na tle podobnych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że można je zauważyć w coraz większej ilości polskich domów. Najczęściej spotyka się je w sypialniach oraz kuchniach. Nie brakuje ich również w biurach, głównie z uwagi na fakt, że można dzięki nim zasłonić tylko część okna. Szczególnie w biurze potrzebujemy przecież uchronić się przed słońcem, które świeci nam prosto w okno. Jednokolorowe plisy występują zazwyczaj w pastelowych kolorach, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w sypialni.