Czym zajmuje się serwis taksometrów?

 

Obecnie kierowcy taksówek są wyposażeni w specjalne urządzenia, które ułatwiają ich prace. Mowa tu o urządzeniach naliczających należność za przejazd czy kasach fiskalnych. Urządzenia te, przed użyciem wymagają jednak konfiguracji.

Gdzie znaleźć serwis taksometrów?

taksometry liwskaObecnie, w zdecydowanej większości wypadków kierowcy taksówek korzystają z różnych urządzeń, które ułatwiają ich pracę. Mowa tu miedzy innymi o taksometrach, które są w stanie samodzielnie naliczać należność za przejazd, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek czynności. Nowoczesne taksometry są wyposażone w coraz więcej funkcji, między innymi mogą mieć stałe połączenie z kas fiskalną, lub też posiadać jej funkcjonalność. Z tego też względu takie taksometry musza być legalizowane w taki sam sposób, w jaki są legalizowane kasy fiskalne przez serwisanta. Legalizacja polega na wprowadzeniu do pamięci taksometru z funkcją kasy podstawowych danych o przedsiębiorstwie, które muszą znajdować się na wydrukowywanych paragonach oraz raportach okresowych. Jeżeli chodzi o taksometry liwska to ta ulica w Warszawie, gdzie bez trudu znajdziemy serwis zajmujący się taksometrami. Oprócz montażu, legalizacji i konfiguracji taksometrów, wykonuje on również naprawy tych urządzeń w atrakcyjnych cenach. Warto wiec znać lokalizację tego serwisu, aby móc naprawić taksometr który jest po okresie pogwarancyjnym lub uległ usterce, której gwarancja producenta nie obejmuje.  Dzięki temu będziemy mogli znacznie ograniczyć opłaty oraz czas naprawy tych urządzeń.

Bez taksometrów trudno byłoby sobie wyobrazić współczesną taksówkę. Nowe funkcje powodują, że do tych urządzeń warto znaleźć odpowiedni serwis. Może się on także okazać przydatny podczas pierwszej konfiguracji tych urządzeń, oraz ich montażu.