Dlaczego import z Chin jest tak duży?

W dawnych czasach Chiny były znane jako kraina cesarzy i starożytnych cywilizacji. Ale już tak nie jest. Chiny stały się gigantyczną gospodarką, wyprzedzając Japonię i zajmując drugie miejsce za Stanami Zjednoczonymi. Chiny rozwijają się skokowo w biznesie importowo-eksportowym. Stała się największym producentem wielu produktów eksportowanych do innych krajów, takich jak telefony komórkowe.

Rozwój importu z Chin

doświadczeni importerzy z chinPonadto Chiny z populacją przekraczającą 1,3 miliarda urosły do ​​rangi największego rynku motoryzacyjnego. Jeśli Chiny utrzymają obecny trend w imporcie i eksporcie, oczekuje się, że pozostaną najszybciej rozwijającą się gospodarką i będą rosnąć o 10% każdego roku, prawdopodobnie wyprzedzając Stany Zjednoczone jako światowego giganta gospodarczego. Co sprawiło, że Chiny urosły tak bardzo w ciągu ostatnich 30 lat?  Produkty z Chin mogą konkurować z produktami pochodzącymi z innych krajów. Istnieją mity, że produkty importowane z Chin mają problem z jakością, ale doświadczeni importerzy z chin szybko to rozwiewają, twierdząc, że większość kupujących dyktuje standardy produktów, które wytwarzają. Dlatego nie można zrzucić na nich winy. Wiele znanych marek na świecie ma swoje produkty wykonane w Chinach przy użyciu wysokiej jakości materiałów i zgodnie z surowymi warunkami norm produkcyjnych i kontroli jakości. Chiński rząd ograniczył biurokrację, że tak powiem. Wiele przeszkód, które wcześniej narzucał rząd, zniechęcało zagraniczne firmy do zawierania transakcji z dostawcami z Chin. Chiny przystąpiły do ​​Światowej Organizacji Handlu w 2001 roku i dzięki liberalizacji handlu stały się bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych biznesmenów. WTO wspierała Chiny w swoim przedsięwzięciu na rynku międzynarodowym i umożliwiła Chinom zwabienie międzynarodowych nabywców. Kiedy Chiny otworzyły swoje drzwi na rynek międzynarodowy, przyswoiły sobie międzynarodowe praktyki handlowe i prawa, ułatwiając i zwiększając bezpieczeństwo kupowania ich produktów. Ze względu na dużą populację w Chinach dostępnych jest wielu pracowników. Ponieważ koszty życia w Chinach są niższe, pracownicy nie mają takiego samego poziomu płac, jak w USA czy Europie.

Tania siła robocza w Chinach znacznie obniża koszty wytwarzania produktu. Wraz z tymi zaletami i szansami pojawia się ryzyko. Ze względu na różnice językowe trudno byłoby prowadzić interesy z firmami, które nie mają personelu mówiącego po angielsku. Jednak w ostatnich latach duzi producenci włączyli wielojęzyczny personel sprzedaży, który może pomóc zagranicznym biznesmenom.