Dlaczego nie warto prać samemu dywanów?

W większości domów używa się jeszcze dywanów. Mowa o takich prawdziwych i dużych dywanach mających powierzchnię kilku metrów kwadratowych. Za chwilę takie dywany zaczną znikać, bo już teraz wypierane są przez małe dywaniki zwane chodnikami. Coraz częściej też na podłogach można zobaczyć panele zamiast dywanu. Ci, którzy jeszcze w domu mają dywany wiedzą, że trzeba je raz na jakiś czas porządnie wyprać. Nie zrobienie tego sprawi, że będą niemiło pachnieć.

Dokładne pranie dywanu tylko w pralni

doświadczona pralnia dywanów we wrocławiuNaprawdę nie warto prać dywanów samemu na własną rękę. Marnujemy wówczas tylko czas i energię, a i tak nie upierzemy dywanu tak jak powinno się go uprać. No chyba, że ktoś dysponuje specjalnym odkurzaczem piorącym pewnej znanej marki. Wtedy owszem można wyprać sobie dywan samemu, chociaż trzeba jeszcze mieć go gdzie powiesić, żeby mógł wyschnąć. Jeśli nie posiada się sprzętu ani miejsca do suszenia to od razu najlepiej zadzwonić po pralnię dywanów. Każda doświadczona pralnia dywanów we Wrocławiu oferuje odbiór dywanów do prania z domu klienta. Nie trzeba się z tym dywanem szarpać i go do pralni zawozić. Wystarczy jedynie zadzwonić i zgłosić chęć wyprania domowych dywanów. W ciągu doby pojawi się u Nas pracownik pralni, który zabierze dywany do prania. Wypranie dywanu czy ich większej ilości wraz z ich dokładnym wysuszeniem to kwestia kilku dni. Po tym czasie wyczyszczone specjalnymi środkami dywany zostaną nam przywiezione. Dywany czyści się chemicznie, a to oznacza, że są one poddane czyszczeniu za pomocą naprawdę mocnych środków czyszczących. Koszty prania dywanu wahają się w granicach kilku do kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Przy większych dywanach kosz wyniesie kilkadziesiąt złotych do maksymalnie stu złotych. Przy czym transport dywanu jest już wliczony w tą cenę, więc nie dopłacamy za odbiór dywanu.

Jeśli pierzemy dywan w tradycyjny sposób, czyli na kolanach i ze szczotką w ręku to rzeczywiście jest to już bardzo nie opłacalne. Jeśli można sobie pozwolić na wydanie kilkudziesięciu złotych to zdecydowanie lepiej skorzystać z profesjonalnej i doświadczonej pralni dywanów. Pracownicy pralni odbiorą z naszego domu dywany a po ich wyczyszczeniu przywiozą je z powrotem. Koszty są naprawdę niewielkie w stosunku do efektu i rezultatu.