Do czego służą moskitiery?

Jak zabezpieczyć swój dom przed wlatującymi do środka owadami takimi jak muchy czy komary? Można to zrobić w bardzo prosty i skuteczny sposób. Na pewno każdy słyszał kiedyś o czymś takim jak moskitiery. Może nie każdy wie do czego one służą. Dlatego właśnie wszystko dokładnie wyjaśniamy. Zacznijmy może od tego, że jest to najskuteczniejszy sposób na to, żeby latem móc otworzyć sobie okna i drzwi na oścież i nie obawiać się wlatujących do środka insektów.

Moskitiera to inaczej siatka ochronna

moskitiery - InowrocławW języku hiszpańskim słowo mosquito oznacza nic innego jak komara, czyli doskonale znanego nam w Polsce owada. Komary uprzykrzają życie ludziom na całym świecie, więc od czasów starożytności szukano sposobu na to, żeby nie utrudniały one chociaż nocnego wypoczynku. I właśnie z hiszpańskiego mosquito wzięła się nazwa moskitiery, czyli bardzo gęstej siatki, przez którą żaden owad się nie przeciśnie. Moskitiery montuje się w otworach okiennych i drzwiowych. Dzięki zastosowaniu takiej siatki można normalnie wywietrzyć dom czy mieszkanie, a jednocześnie być pewnym, że nic nam do niego nie wleci. Zastosowanie moskitier w starożytności polegało głównie na tym, że chroniły one królów i królowe w trakcie snu. Wieszano je nad łóżkami tworząc z nich baldachim, który przepuszczał powietrze, ale nie przepuszczał owadów. Dzisiaj moskitiery stosuje się już tylko w oknach i drzwiach, bo królewskich pałaców już u nas nie ma. Za to każdy może sobie do domu zamówić moskitiery – Inowrocław jest przykładem miasta, w którym w większości okien zobaczymy delikatne siateczki, które ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka. Bo trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, żeby dostrzec, że w którymś oknie zamontowana jest siatka ochronna. Niskie koszty montażu takiej siatki na pewno przyczyniają się do tego, że bardzo wielu ludzi decyduje się na takie rozwiązanie.

Każdego roku w lato prowadzimy nieustanną walkę z komarami, które robią wszystko, żeby uprzykrzyć nam życie. Jedynym sposobem na to, żeby nie mieć tych owadów w domu lub mieszkaniu jest zamontowanie w oknach i drzwiach moskitier. Bo przecież trzeba jakoś wietrzyć w domach latem, a bez siateczek w oknach wiąże się to z nieproszonymi gośćmi. Popularność moskitier rośnie z roku na rok, bo to skuteczne i niedrogie rozwiązanie.