Domowe użycie infuzyjnej pompy strzykawkowej

Wraz z wiekiem moja mama miała coraz poważniejsze problemy zdrowotne. Częstotliwość wizyt u lekarzy i specjalistów nigdy się nie zmniejszała, a jedynie rosła. W pewnym momencie mama musiała zażywać tyle specjalistycznych leków, że praktycznie non stop musiała pojawiać się w gabinetach lekarskich i szpitalach. W końcu się do niej przeprowadziłam, żeby móc jej częściej pomagać.

Wykorzystanie pompy infuzyjnej strzykawkowej w domu

pompa infuzyjna strzykawkowaTak więc regularnie chodziłam z nią na wizyty do lekarza i patrzyłam jak przy pomocy specjalistycznych urządzeń otrzymuje lekarstwa, których nazw nie jestem w stanie powtórzyć. Widziałam, że bardzo męczyło to moją mamę i wiedziałam, że gdyby tylko była taka możliwość, to wolałaby otrzymywać te lekarstwa i medykamenty w domu. Zapytałam jej lekarza, czy byłaby taka możliwość i okazało się, że tak. Potrzebna jest jednak pompa infuzyjna strzykawkowa, dzięki której mama otrzymywała by odpowiedni dawkowane i z odpowiednią częstotliwością leki. Posiadanie takiego urządzenia w domu bardzo mocno zmniejszyłoby potrzebę ciągłych wizyt w gabinetach lekarskich. Poprosiłam więc lekarza, aby pomógł mi znaleźć odpowiednią taką pompę – w końcu on się na tym znał, a ja ani trochę. Wybraliśmy więc polecany sprzęt i dzięki pomocy znajomej pielęgniarki ustawiliśmy wszystko w domu tak, jak powinno być ustawione, aby poprawnie działało. I od teraz mama otrzymuje większość potrzebnych leków bez opuszczania domu.

To, jak się zmienił komfort życia mojej mamy i mój, to nawet trudno opisać. Taka pompa infuzyjna pozwala na bardzo szczegółowe dawkowanie wymaganych leków, dzięki czemu stały nadzór lekarza jest zbędny. Teraz możemy więc żyć nieco normalniejszym życiem – nie wyobrażam sobie teraz leczenia mojej mamy bez tej pompy.