Dozownik karmy dla kota – czy warto?

Karmienie kotów podczas nieobecności właściciela w domu może być kłopotliwe. O ile psy mogą spokojnie zdrowo funkcjonować, jedząc zaledwie 2 posiłki dziennie, tak koty mają w zwyczaju jeść nawet kilka razy dziennie. Wynika to oczywiście z naturalnych uwarunkowań. Częstsze jedzenie a mniejszych ilości zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia u kotów problemów z nerkami. Dobrym rozwiązaniem ułatwiającym karmienie będzie więc dozownik karmy dla kota. Czym on jest i czy warto w niego zainwestować?

Kilka zalet dozowników karmy dla kota

automatyczny dozownik karmy dla kotaJak już wspomniano powyżej, koty to zwierzęta, które muszą spożywać pożywienie kilka razy dziennie. Jest to dla nich najzdrowsza metoda żywienia. Co jednak zrobić, jeśli właściciel musi zostawić kota samego na kilka godzin w domu? Oczywiście idealnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia, jakim jest automatyczny dozownik karmy dla kota. To specjalnie zaprojektowany sprzęt, dzięki któremu można zaplanować kotu posiłki na czas nieobecności. Co kilka godzin podajnik będzie uzupełniał karmę w misce. Niektórzy właściciele na czas nieobecności po prostu wsypują sporą ilość karmy do miski, jednak nie jest to dobra decyzja. Koty nie przepadają za zwietrzałą karmą. Poza tym stały dostęp do pożywienia może sprawić, że zwierzaki się rozleniwią, co może prowadzić do problemów z nadwagą. Jak wiadomo, nie jest ona dobra ani w przypadku ludzi, ani w przypadku zwierząt.

Jak widać, automatyczny dozownik karmy dla kota to całkiem ciekawe rozwiązanie. Na rynku można dostać zarówno dozowniki karmy suchej, jak i dozowniki karmy mokrej. Te drugie muszą mieć oczywiście wkład chłodzący, by mokra karma nie uległa zepsuciu. Mokra karma jest jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od karmy suchej, należy o tym pamiętać.