Funkcjonalne pokrowce na fotele

Tapicerka samochodowa dość łatwo może ulec poplamieniu lub uszkodzeniu. Można ją zawsze poddać odpowiedniej regeneracji jednak wiąże się to zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Dobrym rozwiązaniem, który pozwoli ochronić nasze fotele jest zastosowanie materiałowych pokrowców. Oprócz funkcji ochronnej zapewniają one również polepszenie komfortu podróżowania oraz podnoszą prestiż i zmieniają wygląd wnętrza. Jak je wybierać?

Wybór pokrowców do samochodu

pokrowce na fotele samochodowePodstawową zaletą takich pokrowców jest to, że dzięki nim chronimy właściwą tapicerkę samochodu, a co za tym idzie przedłużamy jej żywotność. Pokrowce na fotele samochodowe sprawdzają się szczególnie kiedy mamy dzieci lub przewozimy zwierzęta. Doskonale chronią one przed wszelkimi zabrudzeniami. Pokrowce jest dużo łatwiej doczyścić. Można je zdjąć i wrzucić do pralki. W sklepach można znaleźć szeroki wybór zróżnicowanych modeli, które różnią się między sobą kolorem oraz materiałem, z którego są wykonane. Rozróżnia się je na kilka rodzajów. Najczęściej kupowane są pokrowce uniwersalne, które znajdują zastosowanie w największej grupie foteli samochodowych. Są one wyposażone w specjalne ściągacze oraz zamki. Dzięki nim możemy lepiej dopasować pokrowiec do fotela samochodowego. Producenci również dają możliwość zamówienia pokrowca, który jest szyty na miarę. Dzięki temu mamy pewność, że będą one pasować idealnie do fotela. Osoba zamawiająca może dobrać pod siebie materiał, fakturę, kolor oraz elementy dodatkowe. Istnieją również maty na fotele. Mogą mieć one wbudowane podgrzewacze, które są przydatne zwłaszcza w okresie zimowym. Specjalne koszulki produkowane są z cienkiego i elastycznego materiału. Zakłada się je tylko na oparcia foteli, przez co nie dają ochrony na całej powierzchni. Dla miłośników zwierząt, którzy często przewożą je w swoim samochodzie na rynku dostępne są specjalne pokrowce. Są one sprzedawane w dużych rozmiarach. Chronią wnętrze przed zabrudzeniami i sierścią. Pokrowce są zrobione z takich materiałów jak alcantara, welur, skóra naturalna, eko skóra, host oraz żakard.

Jeżeli właściciel samochodu zdecyduje się na zakup pokrowców na fotele musi zwrócić uwagę na kilka czynników, które wpływają na ich jakość. Przede wszystkim materiał musi być wytrzymały i wygodny. Wysoka jakość produktu zapewni, że posłużą one przez wiele lat. Ważne jest również zwrócenie uwagi czy pokrowiec posiada certyfikaty bezpieczeństwa. Przydaje się to zwłaszcza gdy w fotelach zamontowane są poduszki powietrzne.