Gdzie można szybko wymienić opony?

Każdy kierowca jest zobowiązany do zachowania maksymalnej ostrożności podczas przemieszczania się samochodem. Żeby było to możliwe auto musi być odpowiednio przygotowane do możliwych warunków atmosferycznych. W zależności od pory roku konieczna jest między innymi zmiana płynów eksploatacyjnych czy innych elementów. Przykładowo jednym z działań powinna być zmiana płynu do spryskiwaczy z letniego na zimowy i odwrotnie.

Po co wymienia się opony?

sprawna wymiana opon - gorliceZapobiega to jego zamarzaniu co jest niezwykle ważne. Podobne działania powinny dotyczyć również innych elementów. Dobrym przykładem jest ogumienie. To właśnie od rodzaju bieżnika oraz typu mieszanki zależy w dużej mierze przyczepność na danej nawierzchni. Właśnie dlatego przed sezonem zimowym czy letnim potrzebna jest sprawna wymiana opon – gorlice są miastem, na terenie którego funkcjonuje wiele warsztatów wulkanizacyjnych. To właśnie w nich zlecić można zmianę opon na felgach lub całych kół. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o właściwości jezdne to dużą rolę odgrywa również stan ogumienia. Właściwości mieszanki zachowywane są do kilku lat od daty produkcji. Kolejnym aspektem jest stan bieżnika, który jest mierzony w milimetrach. Dodatkowo dobra opona nie powinna mieć żadnych śladów zużycia w postaci pęknięć jej struktury. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa komplet opon nie powinien służyć dłużej niż kilka lat. Należy pamiętać, że oprócz zmiany opon czy kół niezbędne jest ich ponowne wyważenie. Tylko w ten sposób zapewniony zostanie maksymalny komfort jazdy. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na wrażenia jest właściwe ciśnienie w kołach. Bardzo często kierowcy decydując się na zmianę ogumienia zlecają również wymianę wentyli. W ten sposób unikają sytuacji, w której ciśnienie w kołach będzie nierówne.

Może to powodować szereg problemów. Przykładem jest chociażby znoszenie na jedną ze stron czy nierównomierne zużycie mieszanki co pogarsza ogólną przyczepność. Jak widać posiadając własny samochód należy pamiętać o tym żeby go przygotować do danych warunków atmosferycznych. Skrajną sytuacją jest ta, w której na drodze pojawia się śnieg lub co gorsza lód. Właśnie wtedy kluczowym zagadnieniem jest posiadanie dobrej jakości ogumienia, które zapewni maksymalną możliwą przyczepność.