Hipnoza metodą leczenia lęków

Czy boicie się czegoś w życiu? Chyba nie ma na świecie człowieka, który na tak postawione pytanie odpowiedziałby przecząco. Każdy ma jakieś lęki, mniej lub bardziej realistyczne, które sprawiają, że nie podejmujemy pewnych działań, unikamy jakichś miejsc lub aktywności. Dzieci boją się ciemności, dużych zwierząt, dorośli utraty pracy lub popadnięcia w długi. To normalne zjawisko, które chroni nas przed ryzykiem.

W jaki sposób leczyć nasze lęki?

leczenie lęków hipnoząCzasami jednak zdarza się, że nasze lęki zaczynają przejmować kontrolę nad naszym umysłem, blokują logiczne myślenie i sprawiają, że czujemy się sparaliżowani, niezdolni do działania. W dzisiejszym świecie, w którym jesteśmy nieustannie pod presją, często odczuwamy niesprecyzowany lęk – przed brakiem zajęcia, odpoczynkiem, lub odwrotnie, przed udaniem się do pracy. Czasami boimy się, że ktoś z naszej rodziny poważnie zachoruje lub umrze, że dotnie nas śmiertelna choroba lub kalectwo. Takie lęki mogą być groźne dla naszego zdrowia psychicznego, dlatego należy skonsultować je ze specjalistą. Leczenie lęków hipnozą to jedna z metod radzenia sobie z tego typu sytuacjami. Warto zapytać terapeutę o taki sposób leczenia, gdyż możemy dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy na ten temat. Wielu z nas hipnoza kojarzy się przede wszystkim ze znanymi z różnych filmów scenami, w których prowadzi ona do zapadnięcia w głęboki trans, przejęcia kontroli nad czyimś zachowaniem i sterowaniem ludźmi. Tymczasem w terapii chodzi o coś zupełnie innego. Pacjent powinien poprzez lekki trans poznać lepiej swój umysł, wniknąć w głąb swojej psyche, rozpoznać lęki i znaleźć ich źródło. Dzięki temu dużo łatwiej jest sobie z nimi poradzić. Hipnoza wciąż jest mało znanym środkiem terapii lęków, jednak warto bliżej przyjrzeć się jej możliwym zastosowaniom, by pomagać pacjentom zmagającym się z tymi problemami.

Coraz więcej osób zaczyna uskarżać się na specyficzne dolegliwości, polegające na tym, że nasze lęki zastępują racjonalne myślenie. Terapeuci doskonale wiedzą, że tego problemu nie należy bagatelizować. Jeśli czujemy, że coś podobnego zaczyna dziać się i w naszym życiu, powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Możemy również wypróbować hipnoterapię, która pomoże nam uwolnić się od lęków w życiu codziennym.