Idealna formowanka dla dziecka

Kiedyś nasze mamy i babcie nie miały wyboru i do przewijania dzieci musiały stosować wielorazowe pieluszki tetrowe, które były wkładane do majtek z ceraty. Wiązało się to z częstym praniem, suszeniem i prasowaniem pieluch, czego obecne mamy chcą unikać. Dziś możemy kupić pieluszki jednorazowe, które może i są praktyczne, ale niezbyt zdrowe.

Czym są formowanki?

formowanka - opinie klientówOpieka nad małym dzieckiem wymaga poświęcenia sporo czasu, dlatego dzisiejsze mamy chcą ją sobie maksymalnie ułatwić. Na pewno pomagają w tym jednorazowe pieluszki, gdyż po zabrudzeniu wystarczy je wyrzucić do kosza i założyć nową. Jednak trzeba pamiętać, że są one wykonane niemalże w całości ze sztucznych materiałów, które nie powalają skórze oddychać. To z kolei prowadzi do powstania na niej odparzeń i podrażnień, zatem nie do końca jest to najlepsze rozwiązanie. Na pewno lepiej się tu sprawdzą pieluszki wielorazowe, które są polecane przez ekologiczne mamy. Jeżeli interesuje nas formowanka – opinie klientów są bardzo pozytywne, ponieważ zapewniają one porównywalną chłonność co klasyczne pieluchy jednorazowe. Formowanki stanowią majtki, które wewnątrz mają wykonany specjalny tunel, do którego się wkłada chłonne wkłady z pieluszek tetrowych. Co prawda ich stosowanie wiąże się z częstym praniem, ale jedynie wkładów, ponieważ samą formowanę wystarczy raz na kilka dni lub w razie potrzeby. Ich zewnętrzną jak i wewnętrzną warstwę stanowi miękka włóknina bambusowa, która jest niesamowicie miękka i chłonna. W celu zabezpieczenia przed przemoczeniem, do formowanki koniecznie należy zakładać otulacz, czyli spodenki wykonane z nieprzemakalnego materiału. W ciepłe dni maluchy mogą być w samych formowankach, gdyż spokojnie pozwolą one na utrzymanie suchości przez kilka godzin, natomiast w chłodne dni jak również na noc należy dodatkowo zakładać otulacz.

Ze względu na bezpieczeństwo i też ekologię, coraz więcej rodziców decyduje się na stosowanie formowanek u niemowląt przez cały czas albo chociaż w ciągu dnia. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwalają one oddychać skórze i nie powodują powstawania odparzeń. Są one równie wygodne co jednorazowe pieluszki i kupimy je w kilku rozmiarach pasujących do dzieci o różnej masie. Dodatkowo mają one ciekawe i kolorowe wzory od zewnętrznej strony.