Ile kosztują misy tybetańskie?

Terapie przy pomocy mis tybetańskich nie należą do najtańszych, szczególnie jeżeli uczestnikowi zależy na pełnym profesjonalizmie i gwarantowanej satysfakcji. W niektórych gabinetach za przeprowadzenie sesji indywidualnej będzie trzeba zapłacić nawet około 150 złotych za 40 minut. Spotkania mogą być również dłuższe. W przypadku grupowych zajęć cena jest znacznie mniejsza i wynosi średnio 50 złotych, jednak osoby początkujące mogą odczuwać dyskomfort.

Od czego zależy cena misy tybetańskiej?

dobre misy tybetańskieCena jednej sesji nie tylko zależy od tego, czy prowadzona jest ona w grupie, czy dla jednej osoby. Wpływ ma również wiek uczestnika – w niektórych gabinetach dzieci zapłacą mniej. Co jeśli osoba chce zaoszczędzić pieniądze i prowadzić sesje samemu w domu? Jest to jak najbardziej możliwe, jednak zakup mis również nie należy do najtańszych inwestycji. Cena instrumentu zależy między innymi od wielkości misy oraz materiałów, z jakich została wykonana. To kluczowe parametry, które mają wpływ na czystość dźwięku i skuteczność terapii. Misy tybetańskie można zakupić już nawet za kilkadziesiąt złotych, jednak instrument będzie trudny w użytkowaniu, a pocieranie wałkiem o krawędź naczynia może nie generować właściwych, relaksujących wibracji. Na rynku są również dostępne produkty za kilkaset złotych – spełniają one swoją funkcję, jednak nie gwarantują pełnego relaksu. Dobre misy tybetańskie to te, które są oryginalne. Co to oznacza? Instrument wykonany jest z materiałów, których niegdyś mnisi używali do produkcji mis, które ułatwiały medytacje i przeprowadzanie rytuałów – to między innymi srebro, nikiel, żelazo, kobalt lub bizmut. Ponadto, misa posiada ręcznie grawerowane wzory. Cena takiego instrumentu może wahać się między 1000 a 2000 złotych. Jest to inwestycja na długie lata dla osób, które z medytacją lub terapią dźwięku chcą wiązać swoją przyszłość.

Należy pamiętać, że sam zakup misy to nie jedyne koszta, z którymi trzeba się liczyć. Osoby chcące skutecznie przeprowadzać sesje za pomocą tego naczynia powinny wziąć udział w specjalnych kursach lub warsztatach bądź chociażby poprosić o pomoc osobę doświadczoną. Koszt kursu może być różny, w zależności od wiedzy, jaką prowadzący przekazuje. Zaawansowany kurs, który przygotuje do profesjonalnego prowadzenia sesji, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.