Jak dojechać z lotniska do centrum Katowic?

Jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce są bez wątpienia Katowice. W mieście tym specjalnie powstało lotnisko, które każdego roku obsługuje ogromny ruch turystyczny oraz biznesowy. Przybyli do miasta pasażerowie samolotu muszą jednak jeszcze sprawnie dotrzeć do centrum Katowic. Dotarcie z lotniska do Katowic może jednak nie być tak proste i warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Jak zatem sprawnie dojechać do centrum Katowic z lotniska?

Sprawny wynajem auta na lotnisku w Katowicach

wynajem auta - katowice lotniskoKażdy przybyły pasażer na lotnisko w Katowicach musi jeszcze pomyśleć o swoim sprawnym dotarciu do centrum miasta. Lotnisko niestety znajduje się w dużej odległości od centrum miasta, co znacznie utrudnia sprawne dotarcie. Jednym ze sposobów dojechania do Katowic z lotniska może być skorzystanie z znajdujących się tam taksówek. Rozwiązanie to może być jednak zbyt kosztowne, gdyż taksówkarze potrafią naliczyć gigantyczne opłaty za taki jednorazowy kurs. W sytuacji, gdy musimy jeszcze załatwić kilka ważnych spraw na terenie Katowic, a następnie wrócić na lotnisko, skorzystanie z usług taksówkarzy może być kompletnie nieopłacalny. Jak zatem najlepiej dotrzeć z lotniska do centrum Katowic? Najlepiej jeśli samodzielnie wynajmiemy w tym celu jeden z wygodnych samochodów osobowych z wypożyczalni. Jeśli zainteresował nas wynajem auta – Katowice lotnisko posiada kilka wypożyczalni w swojej okolicy. Bez najmniejszych problemów dotrzemy do takiej wypożyczalni bezpośrednio z lotniska. Wystarczy jedynie przejść się kawałek pieszo i powinniśmy błyskawicznie znaleźć odpowiednią wypożyczalnię. Wybierając odpowiedni samochód osobowy, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podczas wynajmy najlepiej postawić na małe i sprawdzone auto do jazdy po mieście. Mniejsze samochody osobowe są znacznie bardziej praktycznie w tak dużych miastach jak wspomniane już Katowice. Znacznie łatwiej będzie nam się poruszać po mieście i co najważniejsze parkować na poboczu.

Parkowanie to jeden z największych problemów, jakie możemy napotkać w tym mieście. Niewielki samochód osobowy jest zatem znacznie bardziej przyjazny do sprawnego parkowania. Małe auta są również zazwyczaj znacznie tańsze od bardziej popularnych i większych samochodów osobowych. Z reguły jednak powinniśmy zmieścić się w stu złotych.