Jak powinno się drukować na koszulkach?

Koszulki z różnego rodzaju nadrukami nie tracą na swojej popularności. Aby utworzone na nich nadruki prezentowały się dobrze i były odporne na przeciwności losu, musza być utworzone z wykorzystaniem odpowiednich technologii. Szczególnie dobre rezultaty można uzyskać z użyciem techniki sublimacyjnej.

Jak pracują drukarki sublimacyjne?

sublimacyjne drukarki do koszulekW obecnych czasach popularność koszulek z nadrukami ciągle rośnie. Oczywiście, bardzo ważne jest, aby tworzone na takich koszulkach nadruki prezentowały się atrakcyjnie i były trwałe. Dlatego też, do utworzenia takich nadruków nie można wykorzystać zwykłej drukarki. Znacznie lepsze efekty pozwalają uzyskać sublimacyjne drukarki do koszulek. Takie drukarki różnią się od zwykłych drukarek tym, że nie drukują bezpośrednio na danym materiale, ale na specjalnym papierze transferowym. W ten sposób utworzony druk wyróżnia się przede wszystkim znacznie wyższą trwałością, ale również i wysoką jakością. Kolory takiego nadruku sa więc znacznie bardziej żywe i nie blakną nawet po wielokrotnym praniu, czy też dłuższej ekspozycji na słońce. Dodatkowo, druk sublimacyjny jest najlepszym sposobem na to, aby uzyskać bardzo żywe kolory, których nie da się pozyskać na tkaninach przy użyciu innego rodzaju druku. Warto pamiętać jednak, aby dodruku sublimacyjnego używać najlepszej jakości sprzętu. Chodzi tutaj zarówno o jakość drukarki, jak również papieru transferowego, używanego do przenoszenia druku na tkaninę. Tylko w takim wypadku można uzyskać opisywane zalety tego wydruku.

Druk w obecnych czasach stał się jednym z głównych elementów produkcji. Wykorzystuje się go w takich celach między innymi podczas produkcji odzieży. Ważne jest jednak, by w zależności od rodzaju zadrukowywanego materiału, dobrać odpowiedni rodzaj używanej drukarki.