Jak tanio wysłać paczkę z Anglii?

Współcześnie ogromna liczba osób decyduje się każdego roku na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Kraj ten słynie z dużej liczby Polaków, którzy każdego roku przyjeżdżają do tego miejsca w celach zarobkowych. Wiele z tych osób ma jednak swoich bliskich w Polsce, gdzie czasami spontanicznie pragnie wysłać im jakiś miły upominek. Wysłanie jednak takiej paczki z Anglii nie zawsze bywa tanie, co może zniechęcić do zrobienia takiego prezentu swoim bliskim. Jak zatem tanio wysłać paczkę z Anglii do Polski?

Niedrogie przesyłki kurierskie z Anglii do Polski

niedrogi kurier z anglii do polskiPolacy pracujący w Anglii często poszukują taniego sposobu na wysyłkę niewielkiej paczki do swojej ojczyzny. Wysłanie takiej paczki może jednak być małym problemem, szczególnie jeśli nie chcemy nie potrzebnie przepłacać. Przesyłki z krajów Unii Europejskiej do Polski mogą czasami być nadzwyczaj drogie, co skutecznie zniechęca do wysyłki. Jak zatem znaleźć taniego kuriera z Anglii? Jeśli zastanawia nas gdzie znajduje się niedrogi kurier z Anglii do Polski to najlepiej będzie skorzystać w tym celu z internetu. Na terenie Anglii funkcjonuje wiele profesjonalnych firm kurierskich, które oferują swoje tanie przesyłki do Polski. Często takie firmy możemy znaleźć w internecie, gdzie wystarczy jedynie złożyć takie zamówienie na kuriera online. Wówczas kurier może bezpośrednio przyjechać do nas po paczkę, a my nawet nie będziemy musieli ruszać się do siedziby takiej firmy wysyłkowej. Koszt takiej paczki często jest uzależniony od konkretnej wagi. Z reguły paczka jest ważna na miejscu i następnie kurier wylicza na jej podstawie kwotę do zapłaty. Często firmy jednak dają możliwość uzupełnienia wagi osobiście klientowi, który następnie drukuje nalepkę na paczkę i po przyjeździe kuriera musi ją jedynie mu wręczyć. Paczką następnie trafia do magazynu i po kilku dniach powinna znaleźć się w Polsce.

Ile będzie nas kosztować taka najtańsza paczka z Anglii do Polski? Koszt wysyłki niewielkiej paczki do Polski to wydatek w okolicy stu złotych. Tyle zapłacimy zazwyczaj za paczkę, która będzie miała maksymalnie dziesięć kilogramów. Warto jednak zawsze porównać oferty różnych kurierów, którzy oferują swoje wysyłki. Podczas porównywania zawsze jednak powinniśmy patrzeć również na czas terminu dostawy.