Jak wybrać klatkę dla chomika?

Chomiki są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi nie bez powodu. Są urocze i puchate i nie zajmują w domu tyle miejsca, co psy i koty. Nie należy jednak zapomina, że chomik potrzebuje również swojego własnego domu. Nie można pozwolić mu na swobodne bieganie po domu, ponieważ bardzo łatwo może się zgubić lub zranić. Chomiki potrzebują własnej klatki. Poniżej kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę wybierając domek dla małego przyjaciela.

Klatki dla chomików – ważne informacje

klatki na zamówienieWielkość klatki dla chomika jest bardzo ważna. Chomiki potrzebują dużo miejsca na podłodze w klatce, aby mogły biegać i ruszać się. Eksperci zalecają, aby klatki dla chomika miały wymiary co najmniej 75 x 40 x 40 cm. Druciana klatka dla chomika powinna posiadać plastikowe dno, które będzie na tyle głębokie, aby można było umieścić w klatce 4 cm ściółki. Klatki dla chomika z drutu, z plastikowym dnem, były przez lata dobrze znanym widokiem. Nigdy nie należy kupować klatki z drucianym dnem, ponieważ nie jest to dobre dla stóp chomika. Klatki druciane są świetne jako miejsce do wspinania się dla futrzanego przyjaciela. A chomiki naprawdę uwielbiają się wspinać. Należy upewnić się, że druty tworzące ściany klatki nie są oddalone od siebie o więcej niż pół centymetra. Jeśli druty są zbyt daleko od siebie, dociekliwy chomik może bardzo łatwo włożyć głowę przez szczelinę i utknąć. Klatki dla chomika formowane z tworzyw sztucznych są bardzo popularne na dzisiejszym rynku. Plastikowe klatki są trwałe i łatwe w czyszczeniu, ale trzeba umieścić w środku drabinkę do wspinania, aby chomik nadal miał taką samą zdolność wspinania się, jak w drucianej klatce. Zaletą plastikowych klatek jest to, że zapewniają ochronę przed innymi zwierzętami, które mogą znajdować się w domu. Jeśli znalezienie odpowiedniej klatki wydaje się zbyt trudne, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy produkującej klatki na zamówienie. W takim przypadku można mieć pewność, że klatka spełni wszystkie wymagania, zarówno właściciela, jak i chomika.

Celem klatki jest zapewnienie zwierzakowi bezpiecznego i spokojnego schronienia. Ma to być miejsce, w którym chomik może się wygodnie zrelaksować i spać. W tym celu dobrze jest umieścić w klatce zabawki dla chomika, poidełko, a nawet specjalny domek, w którym będzie mógł się schować.