Jak wygląda kurs prawdziwej hipnoterapii?

Jestem terapeutką, która specjalizuje się w relaksacji. Jest to bardzo dobra branża, bo pozwala na stosowanie przeróżnych technik, które pomagają w redukcji stresu, na który narażony jest każdy z nas. Z tego też powodu stale poszerzam zakres swoich umiejętności, by zawsze móc pomóc swoim klientom w odprężeniu i odpoczynku od natłoku różnych spraw.

Poszłam na kurs prawdziwej hipnoterapii

prawdziwa hipnoterapia - kursZnalazłam ogłoszenie w Internecie, że w dogodnym dla mnie terminie będzie organizowany kurs. Zgłosiłam się i zapłaciłam z góry, by mieć zapewnione miejsce wśród innych uczestników. Po dwóch tygodniach przystąpiłam do kursu, gdzie na początku dowiedziałam się, czym w ogóle jest hipnoza. Pan szkoleniowiec przedstawił różne fakty i mity związane z hipnozą, a także przedstawił szczegółową definicję. następnie mieliśmy zajęcia, która opierały się na tym, byśmy dowiedzieli się, czym jest podświadomość, czym świadomość, a także w jaki sposób hipnoza działa w obu tych obszarach. Bardzo interesowała mnie prawdziwa hipnoterapia – kurs był prowadzony przez prawdziwego profesjonalistę. Posiadał on bardzo rozległą wiedze w tym temacie i z ochoty dzielił się nią z osobami biorącymi udział w szkoleniu. Mieliśmy też bardzo dużo zajęć praktycznych, gdzie sami wprowadzaliśmy się w stan hipnozy. Mogę tylko powiedzieć, ze było to fantastyczne uczucie, które jest niepodobne do żadnego innego. Bardzo zależało mi na tym, by wykorzystywać hipnozę w swoim gabinecie. prowadzący szkolenie pokazał nam bardzo wiele technik, które pomagają w relaksie. Jest to bardzo przydatne, kiedy trafiają do mnie klienci z zaburzeniami snu. Są tak zestresowani sytuacją w pracy, że ze zmęczenia nie mogą spokojnie spać. Z tego też powodu poszłam na kurs, bo bardzo zależało mi na tym, bym posiadała dobre umiejętności, które wyróżnią mnie na tle konkurencji. 

Związek między hipnozą i relaksem jest bardzo dobry, bo hipnoza znajduje bardzo różnorodne zastosowania związane właśnie z poprawą jakości snu, a także możliwością wprowadzenie klienta w stan relaksu i odprężenia. Wiedziałam, że będę stosowała hipnozę przy muzykoterapii, bo jest to bardzo dobre połączenie, które działa na wielu pacjentów. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się pójść na kurs hipnozy. To była dobra inwestycja w konkretny pakiet umiejętności.