Jak wygląda pranie dywanu?

Planując zakup dywanu, trzeba od razu rozważyć możliwości jego czyszczenia, ponieważ nie każdy model można odkurzać, czy traktować ogólnie dostępnymi w sprzedaży detergentami. Często się okazuje, że konieczne jest profesjonalne pranie.

Czy można samodzielnie prać dywan?

pranie dywanów kraków cennikNa rynku znajdziemy dziesiątki, jak nie setki modeli dywanów do salonów, pokojów dziecięcych czy małych chodniczków znajdujących się w łazience. One wszystkie wymagają dokładnego i systematycznego czyszczenia, ponieważ gromadzi się w nich brud i niebezpieczne bakterie oraz roztocza. Większość właścicieli uważa, że wystarczy je wytrzepać na podwórku lub odkurzyć, aby pozbyć się problemu zanieczyszczeń. Jednak są w błędzie, ponieważ brud często wnika w głębokie warstwy dywanu, do których nie dostanie się odkurzacz, a trzepanie może go tylko rozprowadzić na większej powierzchni. W celu utrzymania ich w czystości, konieczne jest pranie dywanów Kraków cennik umieszczony na stronach internetowych firm świadczących taką usługę, jest jedynie orientacyjną informacją. Ostateczna wartość zależy zawsze od poszczególnych parametrów dywanu i od ilości oraz rodzaju zabrudzeń. Sam proces czyszczenia dywanu składa się z kilku etapów, których nie można pominąć, ponieważ każdy z nich odnosi się do innego aspektu. Na początku następuje jego mechaniczne wytrzepanie, w celu pozbycia się piachu i kurzu. Następnie odbywa się prawnie wstępne, odpowiedzialne za usuwanie powierzchownych zabrudzeń i pranie właściwe, skupiające się na głębokich zabrudzeniach.

Po wykonanym  czyszczeniu, dywan jest suszony i pakowany do klienta. Jest to kompleksowa usługa, która czyści, odświeża, a nawet dezynfekuje dywan. Z takiej usługi mogą skorzystać wszyscy właściciele dywanów, bez względu na ich rozmiar.