Jaki wybrać zlewozmywak do kuchni?

 

Jednym z głównych elementów wyposażenia kuchni jest zlewozmywak, którego używamy w niemal wszystkich czynnościach kuchennych. Urządzając lub remontując kuchnię, zadbajmy o to, aby wybrany przez nas zlew był funkcjonalny i zgodny z wystrojem wnętrza.

Szeroki wybór dobrych zlewozmywaków

zlewozmywak podwieszany jednokomorowyJeśli jesteśmy na etapie wyboru najbardziej optymalnego zlewozmywaka, zdecydowanie powinniśmy dowiedzieć się, co oferują w tym zakresie główni producenci. Wybór jest ogromny, dlatego warto usystematyzować informacje na ten temat. Producenci oferują zlewozmywaki z różnych materiałów. Każdy ma swoje wady i zalety, ale musimy zdecydować, co jest dla nas najważniejsze: trwałość, wygląd, dopasowanie do kuchennego wnętrza, czy względy finansowe. Do wyboru mamy zarówno zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, ceramiczne, stalowe, ale na rynku dostępny jest też zlewozmywak podwieszany jednokomorowy. To bardzo popularny i stosunkowo niedrogi zlewozmywak kuchenny. Dostępny jest w wielu rozmiarach i kształtach, co jest niewątpliwym atutem, ponieważ z łatwością dobierzemy optymalny model do swojej kuchni. Powierzchnia zlewu może być gładka z połyskiem, gładka matowa lub z fakturą. Każda z nich ma zalety. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, chociaż kupując takie zlewozmywaki należy zwrócić uwagę na jakość stali. Zlewozmywaki te dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Są bardzo twarde, a przez to trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego producenci udzielają na nie wieloletniej gwarancji nawet do trzydziestu lat.

Wybierając zlewozmywak dwukomorowy na pewno warto zastanowić się jaki rozmiar powinien mieć, aby był odpowiednio dopasowany zarówno do projektu kuchni, jak i do naszych oczekiwań. Dla jednych wygodniejszy i bardziej funkcjonalny jest zlew okrągły, dla innych prostokątny dwukomorowy.