Jakie mięso dla psów?

Jaka dieta będzie odpowiednia dla psa – takie pytania często zadają sobie nowi właściciele psów. Żeby podjąć ostateczną decyzję, trzeba się przyjrzeć natrze naszych zwierzaków. Psy są zwierzętami mięsożernymi w ich diecie powinno znajdować się głównie mięso. Generalnie istnieje kilka sposobów na karmienie psów, które są poprawne. Dieta jaką zastosuje zawsze będzie mieć swoje odzwierciedlenie na zdrowiu naszego czworonożnego kompana.

Surowe mięso jako odpowiednia dieta dla psów

mięso dla psaRynek artykułów zoologicznych jest ogromny, mamy tutaj zawsze wielką możliwość wyboru. Znajdziemy tutaj takie popularne kategorie jak: miski, wszelkiego rodzaju, są szklane, metalowe, ceramiczne, czy też plastikowe; legowiska, jakie sobie tylko wymarzymy, pontony, materace, z wysokimi bokami, z różnymi wypełnieniami oraz okładzinami; zabawki – tutaj wybór jest przeogromny, ze względu na duże i różnorodne zapotrzebowanie czworonożnych konsumentów; smyczy, szelki, obroże – psy też mogą zaszaleć z modą; ubranka, są bardzo praktycznym rozwiązaniem na długie spacery w chłodne dni w sezonie jesienno-zimowym. A co z dietą dla naszego pupila? Będziemy mogli tutaj wybierać spośród kilku możliwości. Jeżeli zdecydujemy się kupować gotowe jedzenie dedykowane dla psów. Będziemy mieć wtedy do wyboru karmę suchą, mokrą lub też pół wilgotną. W przypadku gdy zdecydujemy się na tego typu karmy, musimy czytać ich składy – jest to bardzo ważne, bowiem bardzo często karmy dla zwierząt są złej jakości, co może zaszkodzić naszemu zwierzakowi oraz spowodować w przyszłości niekiedy bardzo poważne problemy zdrowotne. Ważnym jest aby w składzie znalazło się co najmniej 80% mięsa i jak najmniej środków chemicznych, które są niezdrowe oraz niebezpieczne. Inną metodą żywienia będzie gotowanie mięsa dla naszego psiaka, w takim przypadku mięso dla psa kupujemy w sklepie z produktami przeznaczonymi dla ludzi. Nigdy nie kupujmy mięsa z nieznanych źródeł oraz takiego, które nie zostało przeznaczone do spożywania dla ludzi. Tak samo postępujemy karmiąc psa surowym mięsem.

Ważne jest aby dopierać odpowiednie proporcje zarówno w przypadku gdy karmimy psa mięsem gotowanym, jak i wtedy kiedy wybieramy mięso surowe dla psa. Najbardziej odpowiednim sposobem będzie zawsze wybór mięsa surowego.