Kominy wentylacyjne do budynków inwentarskich

 

Od dzieciństwa mieszkam na wsi. Praca na roli nie jest mi obca. Moi rodzice zajmują się głównie hodowlą zwierząt gospodarskich takich jak krowy oraz świnie. Oprócz tego posiadamy mały sad i zajmujemy się uprawą określonych roślin.

Kominy wentylacyjne w chlewniach

kominy wentylacyjne do chlewniOd kilku lat remontujemy stare budynki gospodarcze i je modernizujemy. Dzięki temu nasze gospodarstwo przynosi coraz więcej zysku. A zwierzęta mają coraz lepsze warunki egzystencji. Modernizacja starych pomieszczeń zwiększa i polepsza jakość życia zwierząt. Dzięki temu zwierzęta nie chorują są bardziej odporne i szybciej przybierają na wadze. Moi rodzice starają się aby w ich gospodarstwie było jak najmniej przetworzonego i sztucznego pokarmu dla zwierząt. Mój tata jest dumny z tego, że prowadzi ekologiczny chów zarówno krów jak i świń. W tym roku postanowiliśmy wyremontować chlewnie wymienić poszycie dachu i zwiększyć wentylację budynku. W tym celu konieczne stało się zamontowanie specjalnych nowoczesnych kominów. Wytrzymałe kominy wentylacyjne do chlewni można łatwo dopasować do konstrukcji dachu. W obiektach inwentarskich gdzie na stosunkowo niewielkiej przestrzeni znajduje się wiele zwierząt konieczna jest odpowiednia wentylacja. Kominy są odporne na działanie amoniaku oraz są niezwykle łatwe w montażu. Zwierzęta dzięki temu nie mają problemów z górnymi drogami oddechowymi co pozwala na polepszenie ich jakości życia. Remont był już konieczny a ulepszenie wentylacji nie jest stosunkowo drogie. Przy okazji renowacji można szybko i skutecznie polepszyć jakość powietrza w pomieszczeniach inwentarskich.

Po remoncie chlewni i zamontowaniu kominów szybko odczuliśmy różnicę. W starym budynku często czuć było zaduch, aktualnie wchodząc do budynku nie ma już tego problemu, a powietrze cyrkuluje bez przeszkód. Dzięki temu całe nasze gospodarstwo stało się nowocześniejsze i przy tym bardziej wydajne.