Kupno ciepłej kurtki narciarskiej

W tym roku zdecydowałem się udać z moją żoną na urlop na narty. Wzięliśmy już sobie wolne w pracy i teraz pozostało nam tylko zorganizować nasz wyjazd. Żona oczywiście pierwsze co, to rzuciła się do szafy, żeby sprawdzić czy mamy odpowiednie ubrania. Okazało się, że ja nie mam odpowiedniej kurtki narciarskiej. Faktycznie, przypomniało mi się, że ostatnia była już taka stara i zniszczona, że po ostatnim urlopie zdecydowałem się ją wyrzucić.

Poszukiwania ciepłej, zimowej kurtki narciarskiej

ciepła kurtka narciarska puchowa męskaPostanowiłem więc sobie kupić nową kurtkę. Następnego dnia po pracy udałem się do sklepu odzieżowego. Nie za bardzo znam się na najnowszych trendach i nie wiedziałem jaką kurtkę powinienem wybrać dla siebie. W związku z tym od razu poprosiłem o pomoc sprzedawczynię. Powiedziałem jej, że jest mi potrzebna ciepła kurtka narciarska puchowa męska. Od razu zmierzyła mnie ona w pasie i ramionach, żeby dobrać dla mnie odpowiedni rozmiar. Po kilku chwilach wróciła z naręczem kurtek do wyboru, które powinny na mnie pasować. Spędziłem w sklepie dobrą godzinę zanim je wszystkie przymierzyłem, ale najważniejsze że w końcu znalazłem ubranie odpowiednie dla mnie. Była to bardzo ciepła kurtka posiadające warstwę nieprzemakalną. Dzięki temu nie potrzebowałem nawet parasolki, ponieważ materiał i tak był wodoodporny. Najważniejsze było dla mnie to, że kurtka posiadała praktyczne zapięcie na suwak. Było to wygodne, dlatego że suwak działa o wiele lepiej niż guziki, gdyż ciepło nie wydostaje się spod ubrania przerwami pomiędzy nimi. Bardzo mi się podobało również to, że posiadała ona odpinany kaptur. Nie lubię kurtek z kapturem, ale kiedy pada deszcz bardzo się one przydają. Wybrana przeze mnie kurteczka posiadała wiele kieszonek i schowków pod ubraniem, co było bardzo przydatne w przypadku męskiej odzieży. Nie wahałem się dłużej i od razu ją zakupiłem.

Już wkrótce przekonałem się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim kurtka była bardzo ciepła, ale także trwała i wytrzymała. Nie przesiąkała od deszczu nawet jeśli chodziliśmy w strugach opadów przez kilka godzin. Trzeba ją było prać chemicznie w pralni, ale po upraniu wyglądała jak nowa. Wybrałem kurtkę w eleganckim ciemnym kolorze, który nie wyblakł z czasem od długiego użytkowania.