Kupujemy zaparzacz do herbaty

Herbata liściasta jest nie tylko znacznie smaczniejsza od tej ekspresowej. Parzona w odpowiedni sposób, zachowuje także znacznie więcej wartości zdrowotnych. Jeżeli zamierzamy zmienić nasze nawyki w przyrządzaniu herbaty, zdecydowanie warto wybrać odpowiedni zaparzacz.

Jak wybrać zaparzacz do herbaty?

szklany dzbanek do herbaty z zaparzaczemZazwyczaj zaparzacze kojarzą nam się z przyrządami w kształcie kulek, do których wsypujemy liście, a następnie trafiają one do kubka z gorącą wodą. Nadają się one dla osób, które lubią wypić dobrą, liściastą herbatę w pracy lub w podróży – możemy je włożyć nawet do kieszeni i zabrać ze sobą wszędzie. W sklepach znajdziemy także kubki z zaparzaczami. Posiadają one specjalną nakładkę, w której umieszczamy ulubioną herbatę, zalewamy ją wodą, a później przykrywamy pokrywką. Pamiętajmy jednak, że herbata liściasta wymaga czasu, by się odpowiednio zaparzyć. Jeżeli jesteśmy niecierpliwi i nie chcemy za każdym razem czekać kilku minut, by móc rozkoszować się ulubioną herbatą, możemy zainwestować w szklany dzbanek do herbaty z zaparzaczem. Dzięki niemu, możemy przygotować esencję nawet do kilka dni. Wystarczy, że do zaparzacza wsypiemy herbatę liściastą lub granulowaną – w przypadku niektórych modeli, są one w stanie zmieścić nawet sześć łyżek stołowych. Następnie wlewamy do dzbanka gorącą wodę i pozwalamy herbacie spokojnie się parzyć. Najlepiej zostawić herbatę do sparzenia się na noc – jeżeli nie mamy czasu lub nie możemy już doczekać się pierwszej filiżanki, większość herbat możemy wypić już 15 minut po zalaniu. Pamiętajmy jednak, że otrzymany napar nie nadaje się do samodzielnego picia! Nalewamy jego niewielką ilość do kubka, a później dodajemy do niego wodę. Picie herbaty przyrządzonej z esencji daje nam możliwość dowolnego regulowania jej smaku. Jeżeli preferujemy słabszą herbatę, możemy nalać mniej naparu. Jeżeli potrzebujemy mocnej herbaty, dodajemy go więcej. W dzbanku do herbaty z zaparzaczem przyrządzimy dowolną herbatę liściastą – zarówno czarną, jak i zieloną, czerwoną lub earl gray. Przygotowaną esencję możemy odlać do małego słoiczka lub butelki, byśmy mogli zabrać ją ze sobą do pracy.

Używanie zaparzacza do herbaty pozwoli nam cieszyć się smakiem świeżego, smacznego naparu na co dzień. Czerpiemy wtedy pełnymi garściami na jej dobroczynny wpływ na nasz organizm, a także niesamowitym, intensywnym smakiem.