Łóżeczko dla niemowlaka

 

Wielu rodziców decyduje się na spanie z noworodkiem z uwagi na częste karmienia i okres przystosowawczy. Jednak pomimo tego, trzeba pomyśleć o zakupie specjalnego łóżeczka dla malucha, ponieważ to najlepsze dla niego miejsce, w którym nic mu nie grozi. Łóżeczka dla niemowlaków kupimy niemalże w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. 

Jak wyglądają łóżeczka dla niemowlaków?

łóżeczko niemowlęce białeBez względu czy dziecko ma swój pokój, czy będzie ono przebywało w jednym pomieszczeniu z rodzicami, musi ono mieć swoje łóżeczko. Jest to dla niego najlepsze miejsce do spania, zabawy i odpoczynku, ponieważ jest zabezpieczone z każdej strony. Jeżeli rodzice nie wiedzą jakiej płci będzie dziecko, to można kupić model w kolorze uniwersalnym, który będzie pasować do chłopca i dziewczynki. Łóżeczko niemowlęce białe będzie najlepszym wyborem, bo pasuje do każdego wystroju. Na rynku znajdziemy przeróżne modele łóżeczek wykonanych z wysokiej jakości drewna. Dostępne są klasyczne prostokątne, okrągłe, lub nawet owalne. Ważnym elementem takich łóżeczek jest możliwość regulacji wysokości jego dna, gdyż dzieci do około piątego miesiąca życia mogą mieć materac wysoko ustawiony, a kiedy nauczą się siadać i wstawać, to koniecznie trzeba go obniżyć. Jeżeli w domu mamy niewiele miejsca i zależy nam na dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy dziecka, to najlepsze będą łóżeczka z szufladami na całej długości i szerokości dna. Można też kupić łóżeczko w komplecie z przewijakiem i niewielką dostawką z szufladami na ubranka, czy najpotrzebniejsze przybory do pielęgnacji dziecka. Takie modele są nieco droższe, ale są bardzo praktyczne, bo jeden mebel zastępuje kilka. Ceny łóżeczek niemowlęcych są dość mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

Poza klasycznymi drewnianymi łóżeczkami, w sprzedaży znajdziemy też łóżeczka turystyczne, które wykonane są z wytrzymałego tworzywa i można je łatwo złożyć i rozłożyć. Świetnie się nadają na wyjazd, bo są lekkie i nie zabierają wiele miejsca.  Zwykłe drewniane łóżeczko w naturalnym kolorze kupimy już za niecałe dwieście złotych, do których trzeba jeszcze doliczyć koszt materaca, osłonek na szczebelki, czy pościeli. Jeżeli chcemy je kupić najtaniej, to najlepiej ich szukać w sklepach internetowych specjalizujących się w artykułach niemowlęcych.