Lyapko służy całej rodzinie

Chociaż mam tylko dwadzieścia sześć lat, borykam się z uciążliwymi bólami głowy. Z początku bagatelizowałam problem, ponieważ ból mijał po wzięciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednak z czasem zauważyłam, że muszę brać ich coraz więcej.

Wałek do masażu

wałek uniwersalny lyapkoKiedy zaniepokojona zwróciłam się o pomoc do lekarza, okazało się, że przyczyną moich uporczywych migren jest napięcie mięśni karku. Lekarz zalecił mi odstawienie tabletek przeciwbólowych i zakupienie przyrządu do masażu. Polecił mi wałek uniwersalny lyapko, z którego sam korzysta od dłuższego czasu. Wałek Lyapko składa się z drewnianej rączki, gumowego walca oraz metalowych igieł. Wszystkie te materiały są obojętne dla człowieka, czyli nie powodują reakcji alergicznych. Wałek Lyapko jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu mogę nosić go w torebce. Pozwala mi to na używanie go na przykład w pracy, gdzie często czuję napięcie w mięśniach, siedząc przez kilka godzin przed komputerem. Wałek ten ma wiele zastosowań, oprócz masażu szyi, wykonuję nim także masaż części ciała, na których gromadzi się najwięcej tłuszczu. Taki masaż zapobiega powstawaniu cellulitu. Z wałka Lyapko może korzystać cała rodzina. Często robię nim masaż pleców mojej mamie, która cierpi na dyskopatię. Stosowanie wałka Lyapko u mojego kilkumiesięcznego syna zwiększyło jego motorykę, co wpłynęło na jego szybszy rozwój psychofizyczny. Kiedy mojemu mężowi zaczęły wypadać włosy, również pomocny okazał się wałek Lyapko. Masaż skóry głowy poprawia ukrwienie skóry i pobudza cebulki włosowe do pracy.

Chociaż wałek jest wyposażony w metalowe igiełki, to masaż wykonywany z odpowiednią siłą nie uszkodzi powierzchni skóry. Wałek Lyapko jest bardzo prosty w utrzymaniu w czystości. Wystarczy umyć go wodą z mydłem, dokładnie wypłukać i osuszyć.