Malownicza i romantyczna Kudowa-Zdrój

Województwo Dolnośląskie to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych województw w Polsce. Na każdym kroku czekają tu na nas atrakcje turystyczne, wspaniałe zabytki, piękna fauna i flora, oraz malownicze krajobrazy. W tym regionie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fani sportu, jak i miłośnicy bardziej biernego, stacjonarnego wypoczynku. Warto tu przyjeżdżać zarówno latem, jak i zimą, rodzinnie, a także we dwoje.

Wypoczynek w malowniczej Kudowie

malownicza Kudowa ZdrójPrawdziwą perłą Dolnego Śląska jest położona na stokach Kotliny Kłodzkiej Kudowa-Zdrój. Miasteczko położone jest przy samej granicy z Czechami, a otaczają je ze wszystkich stron góry i lasy, co daje możliwość prawdziwego, owocnego wypoczynku, oraz odetchnięcia świeżym powietrzem. W miasteczku jest wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Wiele ciekawych, wartych odkrycia miejsc znajduje się także w miejscowościach ościennych. Malownicza Kudowa Zdrój jest idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu, do zadbania o swoje zdrowie dzięki dostępności leczniczych wód mineralnych, a także doskonałą bazą wypadową dla osób aktywnych, które przyjechały w te okolice aby szusować na nartach, lub zdobywać górskie szczyty. W miasteczku jest wiele hoteli i pensjonatów, oraz kwater prywatnych co sprawia, że nawet najbardziej wymagający goście będą zadowoleni infrastruktury noclegowej. Osoby, które cenią spokój i ciszę mogą zdecydować się na nocleg w miejscach położonych na obrzeżach miasteczka w sielskim otoczeniu łąk i lasów, z kolei osoby, które wolą spać w centrum i być blisko restauracji i kawiarenek mogą wybrać noclegi w samym sercu miasteczka. Malownicza Kudowa jest miejscem dla każdego, niezależnie od wieku, świetnie będą się tutaj bawić zarówno zakochane pary, które przyjeżdżają by spędzić czas tylko we dwoje, jak i całe rodziny. W Kudowie można się świetnie bawić a także podreperować swoje zdrowie pijąc wody lecznicze w Parku Zdrojowym.

Kudowa-Zdrój jest to niewielkie miasteczko, jednak z olbrzymim potencjałem. Oczywiście najwięcej turystów przyjeżdża tu w sezonie letnim, jednak miasteczko ma wiele do zaoferowania również zimą, zwłaszcza dla osób uprawiających sporty zimowe, ale też dla takich, które po prostu lubią ciszę, spokój i malownicze widoki. Warto przyjechać do tego klimatycznego miasteczka, w którym znajdziemy wiele atrakcji, zabytków i piękną przyrodę.