Metody na pozbycie się zmian trądzikowych

Wykwity zapalne, różnego rodzaju zaskórniki, grudki oraz krosty, które pojawiają się na twarzy, mogą świadczyć o trądziku. Ta choroba dotyka najczęściej osoby w wieku młodzieńczym, jednak pojawia się także u osób dojrzałych. Jej przyczyną najczęściej są uwarunkowania genetyczne, a także zmiany hormonalne, przerost gruczołów łojowych, nadmierne wytwarzanie łoju, a także czynniki infekcyjne, jak bakterie beztlenowe, bakterie tlenowe oraz grzyby drożdżopodobne. Czasem trądzik pojawia się także na skutek stosowania niektórych leków oraz kosmetyków.

Kosmetyczka pomaga pozbyć się trądziku

skuteczne leczenie trądziku w szczecinieZmiany najczęściej pojawiają się one na twarzy, czasem mogą dotyczyć także pleców oraz klatki piersiowej. Zmiany niezapalne, jak mikrozaskórniki z czasem zamieniają się w zaskórniki zamknięte oraz otwarte. Pojawiają się stany zapalne, różnego rodzaju krostki oraz nacieki, które najczęściej wywołane są przez bakterie. Z czasem pojawiają się także zmiany pozapalne, jak przebarwienia, blizny. Ważna jest zatem odpowiednia diagnostyka, a także skorzystanie z profesjonalnej pomocy. W dobry gabinetach oferowane są skuteczne metody, które pozbywają się tego problemu. Skuteczne leczenie trądziku w Szczecinie polega na dobraniu odpowiedniej metody indywidualnie do stopnia nasilenia problemu. Do najczęściej wykorzystywanych zabiegów, których zadaniem jest poprawa kondycji skóry, należy peeling kawitacyjny, który jest bezpieczny, skutecznie oczyszcza skórę. Usuwa martwy naskórek, a także zalegające zanieczyszczenia. Zmniejsza się wówczas wydzielanie sebum, znikają zaskórniki oraz inne zanieczyszczenia, cera nabiera blasku. W przypadku problemów z trądzikiem często wykorzystywana jest także mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym złuszczaniu skóry. Zabieg jest bezbolesny, krótki, skutecznie usuwa zaskórniki, zmniejsza łojotok, pozbywa się przebarwień, rozszerzonych porów oraz blizn potrądzikowych.

Efektem jego właściwie przeprowadzonego zabiegu jest oczyszczona i zregenerowana skóra. W wielu gabinetach proponowane są także zabiegi z kwasami, które są wskazane dla osób z cerą trądzikową, dokładnie ją oczyszczają, pozbywają się wyprysków, wygładzają skórę. Do najczęściej wykorzystywanych kwasów należą kwas azelainowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy i salicylowy. Dużą zaletą tej metody jest fakt, iż kwasy szybko wnikają w skórę, dzięki czemu efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Mają one skuteczne działanie, sprawdzają się w przypadku cery trądzikowej, znacznie poprawiają wygląd skóry.