Najlepsza kasa w budowalnce

W branży handlowej i usługowej, rejestrowanie sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej jest czymś naturalnym. Koniecznym warunkiem jest sprzedawanie towarów i usług na rzecz klientów indywidualnych i nie przyjmowanie gotówki.

Kiedy należy nabyć kasę fiskalną?

kasa fiskalna w firmie budowlanejW całym kraju działa kilkaset tysięcy firm usługowych i handlowych, które są zobowiązane do prowadzenia sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej. Wyjątkiem mogą być te, które działają wyłącznie internetowo i nie przyjmują zapłaty w formie gotówki. Od pierwszego stycznia dwa tysiące dziewiętnastego roku, co roku udostępniana jest uaktualniona lista branż, które jako wybrane muszą posiadać kasę online. Jej podstawowe funkcje są takie same jak wszystkich innych modeli, ale różni ją wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest on prowadzony przez określony oddział Urzędu Skarbowego w celu gromadzenia danych na temat obrotów przedsiębiorców. Kasa fiskalna w firmie budowlanej, zakładzie fryzjerskim czy salonie kosmetycznym musi być online. Dzięki tej funkcji, kasa automatycznie wysyła do Centralnego Repozytorium Kas fiskalne raporty dobowe. Do tej pory przedsiębiorcy musieli to robić samodzielnie generując codziennie raport lub wykonując go w formie zbiorczej pod koniec miesiąca. W firmach budowlanych najbardziej praktyczne są kasy mobilne, ponieważ usługi są świadczone na placach budowy lub w miejscu zamieszkania klienta. Są one lekkie i mają kompaktowe wymiary, przez co można je zabrać w dowolne miejsce.

Jedyne czego wymagają kasy online, to stały dostęp do sieci internetowej, który można zapewnić na wiele sposobów. W przypadku nowo otwartych firm, kasę należy zakupić najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności, a w przypadku już istniejącej, na początku kolejnego miesiąca, następującego po tym, w którym należy ją mieć.