Naturalna grzybnia do ogrodu

Często jest tak, że sadząc drzewa nie myślimy o tym jakie może to nieść ze sobą konsekwencje. Chodzi przykładowo o to, że drzewo może w ciągu kilkunastu lat nabrać takich gabarytów, że jego obecność w danym miejscu będzie po prostu stanowiła realne zagrożenie. Niekiedy tak właśnie bywa w przypadku sadzenia drzew w ogrodzie. Jeśli już dojdzie do ich wycięcia warto też pomyśleć o tym co zrobić z pniem, który po takiej wycince pozostał na naszym trawniku. 

Usuwanie pni z drzew 

rekomendowana grzybnia do usuwania pniGeneralnie usuwanie pni z drzew, które rosły na trawnikach odbywało się często przy użyciu siły. Mechaniczne rozwiązania niekoniecznie jednak są dobre. Nie możemy odmówić im oczywiście skuteczności. Wyrwanie pnia sprawi jednak, że na trawniku powstanie nieestetyczna dziura. Po jej zasypaniu będzie konieczne odczekanie nawet kilkunastu miesięcy na to aż pojawi się w tym miejscu trawa. Niekiedy nawet nie udaje się w pełni odtworzyć wyglądu trawnika sprzed procesu karczowania. Na szczęście obecnie znane są również inne metody oparte o rozwiązania w pełni naturalne. Na pomoc w takim wypadku może przyjść nam przykładowo skuteczna i rekomendowana grzybnia do usuwania pni. Jest to produkt pochodzenia naturalnego, który może sprawić że pień będzie po prostu rozpuszczany przez odpowiednie grzyby. Żeby taką grzybnię zastosować musimy pamiętać o tym, że pień musi mieć dostęp do wilgoci. Na suchym pniu taka grzybnia nie zadziała ponieważ mikroelementy nie będą miały warunków do rozwoju i rozmnażania. Bardzo dobrym pomysłem może być w takim wypadku zastosowanie ziemi. Pień po zastosowaniu na nim grzybni o której wcześniej wspomniano powinniśmy obsypać wilgotną ziemią. Taka warstwa powinna wynosić nie mniej niż 5 centymetrów. Nie możemy jednak w tym wypadku również przesadzać. Żeby odpowiednio nałożyć grzybnię na nasz pień to należy go przycinać pilarką lub też siekierą. Dzięki temu grzybnia się odpowiednio rozwinie. 

Grzybnię przeznaczoną do usuwania pni możemy obecnie bardzo łatwo nabyć w wielu marketach ogrodniczych. Wystarczy w tym wypadku odwiedzić jeden z nich znajdujących się zapewne w naszym mieście. W przypadku pojawienia się jakichś problemów ze znalezieniem takiego produktu w sklepach stacjonarnych to możemy poszukiwać go w sklepach internetowych.