Naturalne sposoby walki z łuszczycą

Łuszczyca jest chorobą zapalną, która powoduje pojawienie się na skórze wypukłych, czerwonych, łuszczących się plam. Zazwyczaj pojawia na zewnątrz łokci, kolan lub skóry głowy, ale może pokazać się w dowolnym miejscu. Może objawiać się swędzeniem, pieczeniem i kłuciem, co może powodować dyskomfort. Istnieje wiele metod leczenia łuszczycy, jednak nie ma na nią stuprocentowego lekarstwa. Można pomóc sobie za pomocą naturalnych metod, o których o jest mowa poniżej.

Leczenie łuszczycy naturalnymi sposobami

co na łuszczycęAby pomóc złagodzić swędzenie skóry, ocet jabłkowy może okazać się świetnym sposobem. Można kupić butelkę octu jabłkowego w lokalnym sklepie spożywczym i nakładać ją na skórę kilka razy w tygodniu. Niektórzy ludzie odczuwają pieczenie po aplikacji octu, można więc spróbować rozcieńczyć ocet wodą w stosunku 1 do 1, aby temu zapobiec.  Jeśli ten sposób zadziała, wyniki będą widoczne w ciągu kilku tygodni. Jeśli jednak skóra jest pęknięta lub krwawi, ocet nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ tylko podrażni skórę. Jeśli całe ciało jest dotknięte łuszczycą, pomoże ciepła kąpiel wypełniona solami z morza martwego. Należy pamiętać, aby po skorzystaniu z kąpieli zastosować krem ​​nawilżający, aby utrzymać nawilżenie skóry. Namaczanie powinno pomóc złagodzić swędzenie i pieczenie łuszczącej się skóry. Odpowiadając na pytanie co na łuszczycę należy również wziąć pod uwagę aloes. Żel z aloesu jest znany jako pomocny w oparzeniach słonecznych i może również pomóc w łuszczycy. Można go nakładać na skórę do trzech razy dziennie, a badania pokazują, że może pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i łuszczenie związane z łuszczycą. Jeśli nie używa się prawdziwej rośliny aloesu, dobrze jest poszukać kremów leczniczych zawierających co najmniej pół procent aloesu. Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie aloesu w postaci tabletek nie przynosi żadnych korzyści i może być niebezpieczne.

Wielu uważa, że ​​stres jest ogromnym czynnikiem wywołującym objawy łuszczycy. Aby temu przeciwdziałać, należy wybrać działania, które się lubi, o których wiadomo, że mają właściwości zmniejszające stres. Znalezienie odpowiedniego planu leczenia może być trudne. Łuszczyca może być upartą chorobą, ale nie musi wpływać na obniżenie satysfakcji z życia. Dobrze jest wypróbować naturalne, domowe środki, aby zwalczyć podrażnienie i swędzenie towarzyszące łuszczycy.