Nietuzinkowy pomysł na escape room w Warszawie

W Warszawie nie brakuje miejsc, gdzie można się dobrze zabawić. Dobrym tego przykładem są chociażby liczne escape roomy. Każdy z nich opiera się na jakiejś wymyślonej fabule. Zadaniem uczestników zabawy jest wydostanie się z pokoju w określonym czasie. Musza na przykład znaleźć określony przedmiot lub nacisnąć dźwignię. Pomysłowość właścicieli escape roomów nie zna granic.

Warszawskie escape roomy są godne uwagi

interesujący room escape - warszawaPewnego piątkowego popołudnia wspólnie ze znajomymi postanowiliśmy wybrać się do jednego z wielu escape roomów. W Warszawie nie brakuje tego typu obiektów. Escape roomy to stosunkowo nowa forma rozrywki. Wymaga takich umiejętności jak analityczne myślenie, kreatywność oraz spostrzegawczość. Czasami przydają się również umiejętności manualne. Razem ze znajomymi wybraliśmy polecany i zarazem interesujący room escape – Warszawa to miasto, w którym znajduje się około osiemdziesiąt pokoi zagadek. Z całą pewnością jest w czym wybierać. Zawsze można dopasować tematykę escape roomu do towarzystwa. Jeżeli wybieramy się do escape roomu osadzonego w tematyce horroru, powinniśmy wcześniej upewnić się, że w naszej grupie nie ma osoby zbyt lękliwej, która nie gustuje w tego typu klimatach. My wybraliśmy escape room osadzony w tematyce łodzi podwodnej. Naszym zadaniem było odkryć miejsce położenia skarbu nazistów pochodzącego z czasów drugiej wojny światowej. Skarb znajdował się na statku zatopionym gdzieś na dnie Bałtyku, do którego miała dotrzeć nasza łódź podwodna. Na rozwiązanie serii zagadek mieliśmy ponad godzinę. Cały czas obserwował nas pracownik escape roomu. Mogliśmy poprosić o kilka podpowiedzi. Udało nam się rozwiązać zagadki na dziesięć minut przed czasem. Bawiliśmy się znakomicie. Myślę, ze wizyta w warszawskim escape roomie była doskonałym pomysłem na spędzenie piątkowego popołudnia. Zawsze to coś innego niż wizyta w kinie albo w klubie. Na pewno jeszcze kiedyś wybierzemy się do jakiegoś escape roomu.

Tematyka escape roomów w Warszawie jest bardzo bogata. Można na przykład udać się do escape roomu związanego z tematyką horrorów. Niektóre escape roomy zostały osadzone w realiach popularnych gier komputerowych, inne z kolei przedstawiają określone miejsce, na przykład bezludną wyspę. Godne uwagi escape roomy oferują świetną rozrywkę na bardzo wysokim poziomie.