Nowoczesna izolacja pionowa

Jednym z najbardziej szkodliwych zjawisk dla obiektów betonowych jest wilgoć, a w szczególności woda. Wszystko dlatego, że elementy betonowe mogą z biegiem czasu nasiąkać wodą, co prowadzi do ich osłabienia, a nawet wystąpienia przecieków. Dlatego istotnym zadaniem, w trakcie prac konstrukcyjnych, jest stworzenie odpowiedniego zabezpieczenia, które w realny sposób wpływa na wytrzymałość budynku. Jakie rozwiązanie doskonale sprawdza się w tej sytuacji? Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nowoczesne rozwiązania, które w realny sposób wpływają na wytrzymałość całej konstrukcji.

Skuteczna izolacja pionowa fundamentów

przeciwwodna izolacja pionowaObiekty takie, jak domy mieszkalne, powstają obecnie w technologii murowanej. Zapewnia im to ogromną wytrzymałość, pozwala również na stworzenie odpowiedniej izolacji termicznej i warunków do tego, by w okresie zimowym odnotowywać jak najmniejsze koszty związane ze zużyciem energii cieplnej. Dlatego tak ważnym elementem są fundamenty, na których wznoszą się ściany nośne. Aby zapewnić tym fundamentom odpowiednią ochronę bardzo ważna jest przeciwwodna izolacja pionowa. Wszystko dlatego, że te, betonowe elementy, w dużej mierze znajdują się poniżej linii gruntu. Oznacza to, narażone są na działanie wód gruntowych. Dlatego wykonanie odpowiedniej izolacji jest zadaniem, które należy bezwzględnie wykonać na etapie konstrukcyjnym. Pozwala to na stworzenie odpowiedniej ochrony, jak też przekłada się na wytrzymałość konstrukcji nośnej. Tym bardziej, iż na fundamentach wspierają się ściany, jak też płyta kondygnacyjna. Dlatego nie tylko elementy żelbetonowe są ważne, ale również sposób zabezpieczenia fundamentów.

Podstawowym etapem prac jest wykonanie takiej izolacji od strony gruntu, co przeciwdziała nasiąkaniu przez fundamenty wodą. W wielu przypadkach wykonuje się także izolację pionową od wewnątrz, szczególnie, jeśli przewidziane są pomieszczenia, które znajdują się poniżej linii gruntu, takie jak piwnica lub garaż. To pozwala na to, aby stworzyć dodatkową warstwę ochronną, która przeciwdziała gromadzeniu się wilgoci w obiekcie. Dzięki temu można stworzyć komfortowe, bezpieczne warunki do tego, aby korzystać z poszczególnych pomieszczeń. Pozwala to również uniknąć sytuacji takich, jak przeciekanie ścian budynku.