Nowoczesne wagi elektroniczne

 

Urządzenia wielozadaniowe są bardzo popularne, nie tylko wśród sportowców, ale również wśród osób które prowadzą aktywny tryb życia, choć nie uprawiają żadnego konkretnego sportu. Zegarki sportowe są oczywiście najpopularniejszymi takimi urządzeniami, aczkolwiek akcesoria takie jak mierniki kadencji do jazdy rowerowej czy nawet wagi łazienkowe mające dodatkowe funkcje są obecnie w użyciu. Te ostatnie są szczególnie często używane podczas rehabilitacji czy w trakcie diety.

Elektroniczne wagi sportowe

garmin - waga łazienkowa z wyświetlaczemZdecydowana większość wag łazienkowych należy do urządzeń raczej prostych, i może wskazywać wyłącznie obciążenie wywierane na płytę wagi, aczkolwiek niewiele więcej. Profesjonalne wagi, natomiast, mają funkcjonalność podobną do zegarków sportowych, a tym samym podobne zastosowanie. Bardzo rozpowszechnione są urządzenia od firmy Garmin – waga łazienkowa z wyświetlaczem i możliwością odczytu bardzo dużej ilości informacji jest częstym widokiem w wielu salonach sportowych oraz gabinetach medycznych, gdzie wykorzystywana jest do bardzo precyzyjnych, dokładnych pomiarów parametrów osób. Podstawowym pomiarem jest oczywiście waga osób, która mierzona jest w najbardziej precyzyjny sposób, aczkolwiek nie jest to jedyna cecha pomiarowa. Waga może być również wykorzystywana do odnotowywania poziomu tkanki tłuszczowej w osoby ważącej się na urządzeniu, ciężaru kości czy ilości wody w organiźmie. Dzięki bardzo zaawansowanym, nowoczesnym sensorom, waga dorównuje precyzji pomiarów najlepszym zegarkom sportowym, i dzięki temu może służyć nie tylko do domowego użytku, ale również do zadań zawodowych i medycznych. Najbardziej podstawowa wersja wagi posiada starego typu wyświetlacz analogowy, aczkolwiek wszystkie nowsze warianty mają już kolorowe wyświetlacze LED o dużej przekątnej, na których można ustawić kilka różnych aplikacji pomiarowych jednocześnie.

Wagi, podobnie jak większość urządzeń wielozadaniowych od Garmina, mogą być uzupełniane czy uaktualniane za pomocą nowocześniejszych programów i aplikacji. Są one również całkowicie zgodne z systemem komunikacji między urządzeniami, jaki jest standardem w urządzeniach elektronicznych od Garmina, i pozwala na ujednolicenie informacji, uzyskiwanych z kilku różnych urządzeń podczas ćwiczeń.