Od czego zależy cena szmba?

Szambo często okazuje się jedyną rozsądną alternatywą dla gospodarstw, które z jakiś względów nie mogą być podłączone do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Aby jednak korzystanie z niego było bezproblemowe, musi być odpowiednio szczelne i wybudowane z solidnych materiałów. Obecnie dużą popularnością cieszą się szamba wyposażone w betonowe zbiorniki na nieczystości.

Czy warto inwestować w betonowe szambo?

szamba betonowe cenaSzambo to jedna z wielu alternatyw dla podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Decydują się na nie osoby, które nie chcą lub nie mogą wybudować przywodnej oczyszczalni, ze względu na wysokie koszty lub też nieodpowiednie ukształtowanie terenu. Wiele osób uważa szamba za wyjątkowo kłopotliwe rozwiązanie,  patrząc przez pryzmat szamb, których używano kilkadziesiąt lat temu. Były one wykonane z mało szczelnych materiałów, szczególnie mało odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak bardzo duży mróz. Obecnie budowane szamba różnią się jednak mocno od tych, z których korzystano wcześniej, głównie tym, że zbiorniki na nieczystości są w nich wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Przykładem są szamba betonowe cena których może zależeć od wielu czynników. Pierwszym jest odległość działki, na której chcemy wybudować szambo od siedziby firmy, która ma go nam złożyć. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że przewiezienie niezwykle ciężkiego, betonowego zbiornika nie jest zadaniem łatwym. Drugim ważnym parametrem betonowego szamba które mocno wpłynie na jego cenę będzie wielkość zbiornika. Powinna ona być uzależniona głównie od ilości mieszkańców, którzy przebywają w danym gospodarstwie domowym, tak, aby nie dochodziło do zbyt szybkiego zapychania zbiornika nieczystościami. W takim wypadku może dojść do konieczności wykonywania nawet kilku opóźnień zbiornika na tydzień, co jest bardzo kosztowne. Trzeba tak dobrać wielkość zbiornika do wielkości gospodarstwa, aby nie było konieczności jego opróżniania częściej niż raz na dwa tygodnie. Oczyszczanie bowiem, ze względów bezpieczeństwa, może być wykonywane przez wyspecjalizowaną firmę.

Pomimo tego, że szambo zdobyło sobie raczej nieprzychylną opinie prze zlata, obecnie konstruowane szamba mocno różnią się od tych, z których korzystano wcześniej. Przede wszystkim, obecnie jest to rozwiązanie znacznie bardziej szczelne, dzięki czemu nie dochodzi do wycieku nieczystości wraz z upływem czasu, ani do uwalniania się nieprzyjemnych zapachów z odpływów.