Odkurzanie pyłów na budowie

Praca na budowie nieodłącznie wiąże się z powstawaniem pyłów i innego typu zanieczyszczeń, osiadających na podłodze. Dlatego po skończonej pracy, fachowcy zajmują się sprzątaniem zanieczyszczeń za pomocą specjalnego odkurzacza. Jego zaawansowana konstrukcja technologiczna, umożliwia szybkie i efektywne usunięcie pyłów nawet z podłogi o dużej powierzchni. Jakie jeszcze funkcje posiada tego typu odkurzacz?

Odkurzacz używany przy pracach budowlanych

odkurzacz do pyłu budowlanegoDo najważniejszych elementów odkurzacza tego typu zaliczymy niewątpliwie system filtracyjny. Dzięki specjalnym filtrom odkurzacz do pyłu budowlanego może zapobiegać przyleganiu cząstek, a także umożliwiać filtrację drobnego pyłu, który jest obecny na przykład przy tynkowaniu ścian. Duża moc odkurzacza pozwala na szybkie wciąganie pyłu, który osadził się na podłodze, co pozwala na szybkie uprzątnięcie nieporządku po skończonej pracy każdego dnia. Bardzo ważne jest także odpowiednie uszczelnienie elementów ssących odkurzacza tego typu. Dzięki uszczelnieniom niemożliwe staje się wypychanie pyłu podczas odkurzania, co sprawia, iż cały brud zostaje wciągnięty do odkurzacza, czyniąc sprzątanie budowlane w stu procentach efektywnym.  Odpowiedni przepływ powietrza jest monitorowany przez czujniki, i prezentowany przez specjalne diody LED na obudowie odkurzacza. W ten sposób zapewniona jest najlepsza kontrola nad filtracją nawet przy intensywnej pracy odkurzacza.

Odkurzanie pyłu na budowie może być możliwe tylko wtedy, gdy chłodzenie silnika odkurzacza jest odpowiednie. Dlatego w wielu wypadkach systemy chłodzące są wyposażane w filtry, co umożliwia jeszcze bardziej skuteczne chłodzenie nawet najbardziej zapylonym pomieszczeniu. Silnik utrzymuje stałą temperaturę, co ma wpływ na odpowiedni ciąg urządzenia.