Osłona kaloryfera nie musi być nudna

Kaloryfer w domu to coraz rzadziej spotykany widok. Alternatywne metody ogrzewania pomieszczeń, w znaczny sposób go wypierają. Oczywiście wiele osób ma taki kaloryfer w swoim domu, który był budowany już dawno temu, podczas gdy nie było jeszcze ogrzewania podłogowego, czy też pomp ciepła. Na szczęście współcześni styliści wnętrz potrafią poradzić sobie z zamaskowaniem kaloryfera niemal w każdym pomieszczeniu.

Piękno i atrakcyjny wygląd nowoczesnych osłon na kaloryfer

nowoczesne osłony na kaloryferyKażdy kaloryfer można w końcu zasłonić, tak, aby nie peszył widoku i ogólnej stylistyki pomieszczenia. Nie mówię tutaj jednak o zasłanianiu go kanapą, czy też kocem, bo nie o to chodzi. Kaloryfer musi spełniać w pomieszczeniu swoją funkcję, dlatego najlepszą metodą będzie specjalna osłona. Ludzie boją się tych tworów uważając, że nie są one atrakcyjne. Nic bardziej mylnego, gdyż styliści uważają, że nowoczesne osłony na kaloryfery nie mogą być nudne. Mnogość materiałów i stylizacji sprawia, że każdy stylista może bez problemu dobrać osłonę kaloryfera, tak, aby nie tylko pasowała do pomieszczenia, ale także była wyznacznikiem jego stylizacji. Osłony kaloryferów mogą być kolorowe, nowoczesne i nie zawszę muszą przypominać osłonę. Mam znajomego, który posiada tak wystylizowaną osłonę kaloryfera, że na pierwszy rzut oka przypomina ona drewnianą komodę. Jeśli zależy nam na dobraniu odpowiedniej osłony powinniśmy skorzystać z pomocy projektantów wnętrz. Oni, dzięki programom komputerowym, w których znajduje się pokaźna baza różnych opcji, pomogą nam dobrać coś dla nas. Zawsze istnieje też możliwość zaprojektowania osłony samemu. Na rynku istnieją rzemieślnicy, którzy zajmą się takim zleceniem. Możliwość posiadania indywidualnie zamówionej osłony jest kusząca, w końcu nikt inny nie będzie miał takiej konstrukcji w swoim domu.

Oglądając katalogi wnętrz, prędzej, czy później dojdziemy do wniosku, że osłona nie musi być nudna. Niektóre stylizacje są tak ciekawe, że wywołują zazdrość osób, które posiadają podłogówkę. Dochodzi nawet do tak abstrakcyjnych sytuacji, jak takie, gdy w pomieszczeniu, gdzie występuje ogrzewanie podłogowe, ze względu na brak kaloryfera, niektórzy montują samą atrapę osłony, ze względu na jej atrakcyjny wygląd. To całkiem ciekawe przypadki, które strofują na korzyść kaloryferów.