Piękne firany na wymiar

Przeprowadzając się do nowego mieszkania pierwsze, o co chcemy zadbać to prywatność. Dlatego sprawdzamy czy zamontowane są rolety czy może wiszą zasłony. Jednak zdarza się tak, że nie ma nic, nawet karnisza. Wtedy trzeba zacząć od początku.

Jakie firany wybrać do mieszkania?

firanki na wymiarKiedy w nowym mieszkaniu nie ma karniszy, należy je kupić i zamontować, bez tego nie będziemy mieć możliwości powieszenia firanek. Kiedy już zakupimy karnisz pojawia się dylemat jakie firanki będą pasować w danym pomieszczeniu. W salonie pięknie będą wyglądać długie firany od sufitu do ziemi wraz z zasłonami. W kuchni dobrym pomysłem mogą okazać się firanki na zazdrostkach. W pokoju dziecięcym krótkie firanki też załatwią sprawę. Jednak problem może pojawić się wtedy, kiedy nasze okno nie jest wymiarowe i zakup firanki może okazać się trudny. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych istnieje ogromny wybór firanek, jednak ich wymiary są wszędzie takie same. Takie firany nie będą nam pasować. Wtedy należy zamówić firanki na wymiar. Takie rozwiązanie będzie najlepsze. Chwytamy wtedy za miarę i odmierzamy szerokość oraz długość naszej firany, określamy jej kolor i wzór, a na końcu zamawiamy. Jeśli mamy problem z odmierzeniem naszych długości możemy znaleźć taką krawcową, która sama przyjdzie określić wymiary firanek. Takie rozwiązanie będzie nawet lepsze, ponieważ krawcowa zna się na rzeczy lepiej niż my. Oczywiście firany na wymiar będą kosztować więcej niż firany zakupione przez internet ale będą wyglądać o wiele lepiej.

Zarówno jak firanki zawieszane na karniszu jak i firanki na zazdrostkach można zamówić u krawcowej. Mamy wtedy pewność, że wszystko będzie odmierzone co do milimetra i będzie wykonane z dobrej jakości materiałów, a my zyskamy długo wyczekiwaną prywatność.