Polecane zabawy na zewnątrz

Siedzący tryb życia daje się wszystkim we znaki. Nawet dzieci wolą przebywać w domu z telefonem w ręku lub grając na komputerze. Natomiast jeszcze kilkanaście lat temu wolny czas spędzało się na świeżym powietrzu grając w różne podwórkowe gry. Chłopcy grali w piłkę nożną, natomiast dziewczynki skakały na skakance.

Jakie są zabawy na świeżym powietrzu?

gry na świeżym powietrzuSzukając pomysłu na gry na świeżym powietrzu chłopcy najczęściej wybierają grę w piłkę. Dziewczynki z pewnością wolą skakać na skakance lub grać w gumę. Są natomiast takie, które uwielbiają i dziewczynek i chłopcy.Do takich należą niewątpliwie graf szukać, Podchody, gra w zbijaka i tym podobne. Najważniejsze aby wychodzić z domu i spędzać czas na świeżym powietrzu. Tylko dzięki temu unikniemy oraz zmniejszymy tendencję do otyłości oraz nadwagi wśród najmłodszych dzieci. Ponadto dotlenienie jest bardzo równie ważne jak sama aktywność fizyczna. W dobie telefonów oraz Internetu bardzo ważne jest byśmy wszyscy spędzali razem czas poza domem. Tylko wtedy będziemy zdrowi oraz aktywni fizycznie. Oczywiście jest także bardzo dużo innych aktywności, które możemy wykonywać na zewnątrz. Np. gra w tenisa, badminton, gra w klasy i tym podobne. Wszystko zależy od wieku oraz zainteresowań naszych dzieci. Oczywiście rodzice powinni pomóc wybrać zabawę najlepszą dla naszego dziecka, tak by wspierała jego rozwój fizyczny i psychiczny.

Poświęcanie czasu swojemu dziecku jest bardzo ważne. Jeśli sprzyja pogoda kartą powinniśmy z nim jak najczęściej wychodzić na dwór. Jeśli warunki pogodowe są odpowiednie możemy z nim biegać, skakać na skakance, grać w piłkę i robić inne różne fajne rzeczy. Jeśli jednak pogoda jest nienajlepsza również nie powinniśmy siedzieć przed komputerem tylko bawić się w gry, które możemy robić w domu.