Popularne lasy w słoikach

W dzisiejszych czasach większość osób, kiedy urządza swoje nowe mieszkanie lub dom, szuka inspiracji w Internecie. Nieliczne osoby korzystają z usług profesjonalnych projektantów wnętrz, chociaż i takich klientów cały czas przybywa. Mimo tego, że w aranżacjach wnętrz nie ma jednego dominującego stylu, to co jakiś czas pojawia się moda na jakiś sposób urządzania pomieszczeń. Obecnie promowane są mocno jasne wnętrza, z naturalnymi dodatkami w postaci drewnianych mebli i dużej ilości roślin.

Słoik z roślinami zamiast doniczek

piękny las w słoiku - cenaJeżeli chcemy, żeby wnętrze naszego mieszkania było na topie, to powinniśmy skłonić się przede wszystkim ku jasnym, neutralnym kolorom i naturalnym dodatkom. Dominującym stylem, który przewija się w aranżacyjnych inspiracjach, jest styl boho. Zwiewny, kojarzący się mocno z naturą i przytulnymi dodatkami. Bez względu na to, na jaki styl we wnętrzu się zdecydujemy, warto poświęcić czas na wybranie roślin do poszczególnych pomieszczeń. Szczególnie w tych najmodniejszych, jasnych aranżacjach liczy się duża ilość zieleni we wnętrzach. Jeżeli zależy nam na nietuzinkowej, zielonej dekoracji, to możemy kupić piękny las w słoiku – cena takiej dekoracji zależy przede wszystkim od wielkości szklanego słoika. Taka dekoracja nie należy co prawda do najtańszych, ale za to jest niezwykle efektowna, w szczególności wtedy, kiedy szklany pojemnik z roślinami jest naprawdę duży. W sklepach dostępne są rozmaite kompozycje roślinne, z dodatkiem dekoracji w postaci muszelek, kamieni czy gałęzi. W takim słoiku tworzy się specyficzny mikroklimat, który pozwala roślinom rosnąc bez jakiejś dużej opieki z naszej strony. My musimy tylko zadbać o to, żeby utrzymać w słoiku odpowiednią wilgotność. Wystarczy co jakiś czas spryskać rośliny wodą. Te parując będą same wytwarzały sobie wilgoć na nowo. Dekoracja w postaci lasu w słoiku jest więc doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych osób.

Podczas urządzania wnętrz pamiętajmy o tym, że bardzo ważna dla naszego samopoczucia jest w pomieszczeniach roślinność. Jeżeli nie mamy czasu o dbanie o rośliny w doniczkach, to możemy przemyśleć zakup roślin umieszczonych w słoikach. Są to tak zwane lasy w słoikach, które co prawda trochę kosztują, ale za to pięknie się prezentują we wnętrzach i nie wymagają od nas specjalnej pielęgnacji.