Porcelana z Ćmielowa znów gości na stołach

Ćmielów to bez wątpienia druga po Chodzieży najstarsza i najbardziej znana fabryka wyrobów porcelanowych. Jej tradycje sięgają jeszcze początków dwudziestego wieku. Obecnie znów coraz częściej kupujemy wyroby z porcelany, która śmiało może rywalizować z niemiecką, czy angielską. Do dyspozycji klientów każdego roku producenci oddają nowe kolekcje zarówno zestawów obiadowych, jak i zestawów do kawy i herbaty. Możemy je kupić w dowolnej ilości, by naczyń zawsze starczyło wszystkim naszym gościom.

Ćmielów to produkcja porcelany z długą tradycją 

porcelana ćmielówPorcelanę z Ćmielowa charakteryzuje przede wszystkim fakt, iż od samego początku wszystkie elementy zestawów obiadowych i kawowych były nie tylko ręcznie wykonywane, ale także ręcznie zdobione i malowane. Tradycja ta przetrwała do dnia dzisiejszego i obecnie również wzory nanoszone są ręcznie na poszczególne elementy zestawów. Takie produkty, jak porcelana Ćmielów nie ma sobie równych. Każdy element jest wykonany ręcznie, a rękodzieło w dzisiejszych czasach znów jest w cenie. W ofercie fabryki znajdują się prawdziwe cuda wykonane z porcelany, które doceniane były już przeszło dwieście lat temu. Obecnie projektowane są nowe zestawy i komplety, które idealnie pasują zarówno do serwowania w nich uroczystych posiłków, jak i picia kawy z zaproszonymi do nas znajomymi. Kolekcje i zastawy stołowe zawsze spodobają się miłośnikom klasyki, gdyż nasza porcelana może śmiało konkurować z porcelaną innych europejskich krajów, takich jak Niemcy, czy Anglia. Projektanci od zawsze stawiali na biel i tendencja ta pozostała do naszych czasów. Poszczególne zestawy różnią się tylko zdobieniem, które może być pod postacią kwiecistych ornamentów. Jest też wspaniała kolekcja filiżanek, które możemy kupować na sztuki i kolekcjonować. Fabryka często wykonuje też kolekcje patriotyczne, przy których wykorzystuje polskie godło i barwy narodowe.

Ćmielów jest znany praktycznie przez każdego Polaka z tworzenia porcelanowych wyrobów. Są one wykonywane ręcznie, co zdecydowanie zwiększa ich wartość estetyczną, gdyż stanowią modne ostatnio rękodzieło. Dużo zastaw stołowych i obiadowych może być stawiana na uroczyste posiłki dla zaproszonych przez nas gości. w ofercie są również filiżanki dla kolekcjonerów, z których sami możemy raczyć się poranną kawą lub herbatą.